MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Prałat zbuduje pomnik

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Pomnik Ojca Świętego chce wybudować jeleniogórski ksiądz.

Proboszcz kościoła garnizonowego prałat pułkownik Andrzej Bokiej chce by był to 7-metrowy monument. Jeleniogórski pomnik to nie ma być rzeźba Jana Pawła II, ale wielki granitowy blok, z orłem na szczycie. Na tym granicie ma znaleźć się księga, taka jakiej wiatr przewracał strony na trumnie Ojca Świętego.

- Chcę byśmy pozostawili po sobie jakieś świadectwo - mówi ksiądz Bokiej. - Coś naprawdę trwałego. Na razie powstała koncepcja pomnika, a ksiądz odwiedza dolnośląskie kamieniołomy w poszukiwaniu odpowiedniej bryły granitu. Na razie nie wiadomo ile ten obelisk będzie kosztował.

Ksiądz Bokiej doprowadził już do ustawienia popiersia Jana Pawła II przed kościołem. Jak donosi Polskie Radio Wrocław, ks. Bokiej wciąż chce też w okolice świątyni przenieść posągi jeleni strzegące dziś wejścia do dawnych koszar wojskowej szkoły radiotechnicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

To teren zapuszczony

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~jpv 18-04-2006 7:51
łapy precz od jeleni!!!!
~PARAFIANIN 18-04-2006 10:39
KSIĄDZ PRAŁAT OBIECAŁ,ŻE WIOSNĄ NA 1-ROCZNICĘ STANIE NOWY POMNIK JANA PAWŁA 2,W MIEJSCE OBECNEGO.TAKA BYŁA ODPOWIEDŻ PRAŁATA NA KRYTYKĘ STWORA JAKI OBECNIE STOI.MY PARAFIAMY POCZEKAMY.ALE PRAŁAT COŚ KRĘCI Z TYM POMNIKIEM.
~Horacy 18-04-2006 10:40
Exegi monumentum aere perennius czyli wybudowałem sobie pomnik trwalszy niż ze spiżu. To już było kilkadziesiąt lat przed naszą erą. Dwa razy ten sam numer w historii nie przejdzie. Jakie po sobie możemy zostawić świadectwo? Czy ksiądz naprawdę nie ma czym się zająć, że z takim namaszczeniem i poświęceniem szuka tej jedynej i wspaniałej bryły granitu. To ile będzie kosztował pomnik nie jest ważne. Ważne jest kto za to wszystko zapłaci. Odpowiedź jest prosta. Za wszystko to ksiądz zapłaci pieniędzmi od wiernych (radiosłuchaczy).
~dsds 18-04-2006 11:42
potrzbujecie dokument że wierzycie? czy to tylko na pokaz? myślałam ze wiara nie potrzebuje udokomentowania, wstyd, co tu sie dzieje
~niewierny 18-04-2006 18:28
po co jeleniowi jelenie?
~XaD 18-04-2006 22:28
Kolejny przejaw papieskiej histerii, czy naprawdę nie można swojego uwielbienia demonstrować w jakiś pożyteczny sposób, a jedynie maszerując i stawiając szkaradne pomniki. Moim skromnym zdaniem całe to ględzenie o miłości do papieża jest niczym innym jak tylko fałszywą i obłudną pozą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Polacy wybierają prezydenta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
396
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%