MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Praktyki w Austrii dla dolnośląskich uczniów

Wiadomości: Region
Niedziela, 15 września 2019, 11:02
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2019, 13:40
Autor: Stefan Augustyn/DWUP
Fot. DWUP
Do 20 września przyjmowane są zgłoszenia od dolnośląskich szkół zainteresowanych projektem „Praktyki w Austrii dla najlepszych”. Trwa dziewiąta edycja przedsięwzięcia, realizowanego przez doradców EURES Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy wspólnie z ich austriackimi odpowiednikami.

Z propozycji dobrze płatnych praktyk i nauki zawodu mogą skorzystać pełnoletni uczniowie szkół z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej z Dolnego Śląska.

Propozycja obejmuje 6-tygodniowe praktyki zawodowe u austriackich, sprawdzonych pracodawców – właścicieli hoteli 3–, 4– i 5–gwiazdkowych, pensjonatów, a także domów gościnnych. Te praktyki są płatne i to całkiem dobrze, ponieważ uczniom zapewniamy ok. 950 euro brutto miesięcznie, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie, a także pełne ubezpieczenie. Jedynie koszt przejazdu jest opłacany przez ucznia – mówi Bartosz Kotecki, p.o. dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dodaje: – Praktyki to dobra okazja do nabycia cennych umiejętności na przykład z obszaru profesjonalnej obsługi gości, czy też organizowania większych uroczystości. To także szansa na przełamanie bariery językowej i kulturowej.

Projekt praktyk w Austrii z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dotychczas łącznie w 8 edycjach projektu wzięło udział 264 uczniów z 67 dolnośląskich szkół. Przedsięwzięcie realizują doradcy EURES z DWUP oraz doradcy EURES z Austrii z Arbeitsmarktservice Salzburg i Vorarlberg.

Praktyki odbywają się w sezonie zimowym, w dwóch alpejskich, bardzo atrakcyjnych turystycznie landach: Salzburg i Vorarlberg. 6-tygodniowy termin obejmuje 2 tygodnie ferii zimowych. W tej edycji praktyki w obu regionach przewidziane są w terminie 27 stycznia–7 marca 2020 r.

Warunki jakie muszą spełnić uczniowie, to przede wszystkim ukończony 18. rok życia, odbyte praktyki zawodowe w Polsce oraz komunikatywna znajomość j. niemieckiego (na poziomie min. B1), która jest weryfikowana podczas rozmów kwalifikacyjnych, przeprowadzanych przez doradców EURES z Austrii w Filii DWUP we Wrocławiu.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela doradca EURES: Judyta Babiarz – judyta.babiarz@dwup.pl, tel. 75 754 51 79.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Kampania ławkowa

Powstają pola nadziei

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ja 15-09-2019 11:58
Już niedługo tyle będziemy zarabiać w Polsce, po co wyjeżdżać?
~Les 15-09-2019 18:32
do: ~Ja (11:58)
Artykuł traktuje o płatnych praktykach dla uczniów, nie o gruszkach na wierzbie w roli kiełbasy wyborczej dla matematycznych i gospodarczych ignorantów.
~Rattlehead 16-09-2019 6:17
Co na to prezes PiS? Będzie 500plus dla dzieci wyjeżdżających za granicę na praktyki?
~` 16-09-2019 15:00
Pół litra do każdego obiadu obiecywał ostatnio prezes.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Bez znaków akcyzy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
369
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%