MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Pragniemy innych uszczęśliwiać”

Wiadomości: Miłków
Niedziela, 18 czerwca 2017, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 7:44
Autor: TAB
Fot. TAB
Pod takim hasłem 17 czerwca w Zespole Szkolno–Przedszkolnym im. Stanisława Marusarza przy ul. Szkolnej w Miłkowie odbył się I Festyn Elżbietański.

Siostry zdążyły przeprowadzić imprezę jeszcze przed tegorocznymi deszczami świętojańskimi. Jej celem było uzupełnienie środków finansowych na zakup urządzenia do elektrostymulacji polem magnetycznym wykorzystywanego w fizykoterapii, a przygotował ją Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety. Tam właśnie - w ramach Dnia Otwartego Zakładu Leczniczego - osoby zainteresowane kuracją mogły zobaczyć sale do prowadzenia rehabilitacji chorych.

Na terenie szkoły, w dużej nowoczesnej sali gimnastycznej, gdzie koncentrowały się główne działania Festynu, najbardziej obleganym stoiskiem była loteria w formie quizu. Każdy los w cenie pięciu złotych wygrywał. Wśród nagród były pluszaki, porcelanowe lalki, użyteczne w każdym domu plastiki, vouchery do różnych firm usługowych. Losy skończyły się już około 13.00, ale dopiero pod koniec Festynu miało odbyć się losowanie głównych nagród.
Dla dzieci organizatorzy przygotowali gry zręcznościowe, zabawy z chustą Klanzy, dmuchane zamki zjeżdżalnie, malowanie buzi, rysowanie, popcorn i inne atrakcje. Dmuchańce cieszyły się nieustannym zainteresowaniem najmłodszych, którzy ochotnie zdejmowali buty, by móc poskakać i pozjeżdżać. Kucyk, na którym przejażdżka była również obowiązkowym punktem programu dla najmłodszych, cieszył się równie dużym zainteresowaniem, jak dmuchańce czy malowanie twarzy. Atrakcją nie tylko dla dzieci był ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR z pięknym owczarkiem niemieckim.

Stoisko Nadleśnictwa Śnieżka cieszyło się także dużym zaciekawieniem. Za poprawnie nazwane gatunki drzew - sadzonki świerka i sosny - można było otrzymać bezpłatne rozsady. Nad układaniem puzzli wiewiórki czy dzika oraz poprawnym nazwaniem sadzonek czuwała Marta Jaworska – specjalista ds. hodowli lasu, Andrzej Latusek, leśniczy – szkółkarz i Mateusz Andrejczuk, podleśniczy, który na co dzień wspomaga pracę leśniczego.

Służba zdrowia badała poziom glukozy i ciśnienie, a przy pomocy podoskopu można było zbadać stopy oraz ocenić ich wady metodą odbicia lustrzanego, by na miejscu dobrać odpowiednie wkładki do obuwia. Staranie zapakowane, apetyczne ciasta – serniki, ciasta tortowe, kruche i drożdżowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu odwiedzających Festyn zakupiło je do popołudniowej domowej kawy. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się i inne smakołyki chleb ze malcem i ogórkiem małosolnym, drożdżowe rogaliki roznoszone przez urodziwe dziewczęta i zakonnice. Za niektóre trzeba było zapłacić symbolicznie, innymi można było delektować się bez zapłaty, tak jak smakowitym bigosem.

W sali gimnastycznej szkoły obecne były także wystawy reprintów kartek pocztowych z okolic, prace plastyczne i rękodzieło uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety. Zakonnice przygotowały również certyfikaty dla uczestników festynu, którzy złożyli ofiarę w składanych intencjach modlitewnych. Siostry wraz z chorymi codziennie będą odmawiać różaniec. Elżbietanki obsługujące stoisko zapewniały o dużej liczbie złożonych ofiar z intencjami. W południe koncertował zespół Perfectum, ale największy podziw i zachwyt publiczności wzbudził Michał Amborski, śpiewający chłopięcym sopranem, miłośnik muzyki operowej o głosie anioła, skromny uczeń z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Zamknięte szlaki w Strużnicy

Inauguracja senatora

Rolety rzymskie — stylowa ochrona przed słońcem i wzrokiem sąsiadów

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Przed nami finał WOŚP

Karetki dla pogotowia

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%