MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pracownicy oświaty wybrali przewodniczącego ZNP

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 maja 2014, 8:21
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
Fot. Angela
Przez najbliższe cztery lata, „nowym – starym” przewodniczącym zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze będzie Marian Hübner, który w ostatnich daniach został ponownie wybrany na tę funkcję. Jakie stawia sobie cele i priorytety w tej kadencji?

Marian Hübner został wybrany na prezesa podczas konferencji sprawozdawczo – wyborczej w środę (14.05). Uczestniczyło w niej 72. delegatów. Dotychczasowy przewodniczący nie miał konkurentów, otrzymał mianowanie na kolejne cztery lata niemal jednogłośnie.

- Nasze zadania pozostają niezmienne: obrona nauczycieli i pracowników oświaty – mówi Marian Hübner. – Będziemy starali się, aby w mieście zauważano również pracowników niebędących nauczycielami, bo obecnie wszystko jest nie tak, jak powinno być. Obecnie sądzimy się o dodatek motywacyjny. Swoim zarządzeniem prezydent zabrał nam bowiem z pięcioprocentowego dodatku motywacyjnego aż 2,5 procent. Byliśmy w tej sprawie w sądzie administracyjnym i czekamy na wynik. Chcemy, by w nowym budżecie wrócono do tej stawki pięcioprocentowej. W szkołach brakuje również pieniędzy na sprzątaczki pracujące w sytuacji, kiedy stałe osoby np. zachorują. W tym nowym budżecie chcemy zadbać również o premie dla pracowników niebędących nauczycielami oraz o to by stażowe wyszło poza wynagrodzenie brutto – dodaje przewodniczący.

Na wiceprezesa wybrano Krzysztofa Małczyńskiego, pedagoga ze szkoły Podstawowej nr 10. Na sekretarza - Danutę Konarską z Poradni Pedagogicznej, która jest jedyną nową twarzą tego zarządu. Ustanowiono również nowe władze sekcji emerytów i rencistów: przewodniczącą została Jarosława Martusewicz oraz Pracowników Administracji i Obsługi, którą jako prezes poprowadzi: Sylwia Gac-Sufleta, sekretarz generalny z „Ekonoma”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~zzz 18-05-2014 12:00
Czyli wszystko po staremu - hasla te same od lat ,a pracownicy dalej na granicy pensji glodowej. Brawa dla "urzednikow" za dbanie o pracownikow zwlaszcza przed wyborami.
~J23 18-05-2014 12:29
Związek Nierobów Polskich - grupa ludzi przypisująca sobie sukcesy naszych dzieci. Sukcesy za które my rodzice musimy płacić bo prawdziwą wiedzę można już tylko zdobyć na korepetycjach.
~zgred 18-05-2014 12:53
Czyli czerwoni nadal w cenie u "oświatowców"
~krzyk 18-05-2014 22:00
Dalej stagnacja i zero działań. No i broń Boże coś wbrew jeleniogórskiej władzy.
~Edek do J23 19-05-2014 7:53
Kogo nazywasz nierobami? Nauczycieli, którzy i Ciebie uczyli? widać po tym wpisie jaki poziom reprezentujesz... A korepetycje.... ja mam troje dzieci, które chodzą do szkoły "normalnej" i żadnemu korepetycje nie były potrzebna, gdybyś siedział i pomagał w lekcjach to pewnie i Twoje by się obyły bez nich. Jak zwykle nagonka na nauczycieli, którzy byli,są i będą nie lubianą grupą, w której tez znajdują się wszyscy politycy, urzędnicy i lekarze, bo czy im nie płaci państwo z Twoich podatków itd....czep się którejś z nich i zejdź z nauczycieli!
~do 07:53 20-05-2014 2:57
Ja się sam uczyłem, a "nauczyciele" tylko mi przeszkadzali. I przynajmniej nauczyłem się pisać, czego niestety nie można powiedzieć o tobie.
~Wincent 10-05-2015 12:21
Trzeba powiedzieć, że Pan Marian to dobra, sprawdzona kandydatura na Prezesa ZNP, posiada duże doświadczenie w pracy organizacyjnej współpracuje z ludźmi.
~... 20-08-2015 14:48
Wincent ty wazelino.
~... 20-08-2015 20:47
Która w dodatku obudziła się po roku... Popatrz w górę, ludzie już dawno powiedzieli co mieli w tym temacie do powiedzenia. A wielu na pewno ugryzło się w język po prostu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Odpust Krzeszowski

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Dachowanie w Radomierzu

Bus dla strażaków

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%