MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pracowity weekend strażaków

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 23 marca 2015, 10:13
Aktualizacja: 10:22
Autor: Angela
Fot. 112
Do około 40 pożarów traw i ściółki leśnej wyjeżdżali w miniony weekend jeleniogórscy strażacy. Najpoważniejsze były pożary lasów: w okolicy ul. Kadetów w Jeleniej Górze, w Bukowcu (3,5 ha) i w Trzcińsku (1,5 ha). Na szczęście ogień udało się opanować zanim objął drzewa.

Jeleniogórscy strażacy wyjeżdżali także do pożarów suchych traw w Jeleniej Górze przy ul.: Jana Pawła II, Cieplickiej, Wiejskiej, Kochanowskiego, Os. Orle czy Powstańców Śląskich. Nieużytki płonęły również na terenie Starej Kamienicy, Karpacza, Miłkowa, Goduszyna, Trzcińska, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Czernicy, Łomnicy, Wojanowa i Kowar (ul. Szkolna, Klonowa, Borusiaka).

- Przypominamy, że wypalanie nieużytków jest zakazane – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Podpalenie traw to zagrożenie przede wszystkim dla przyrody, ale nie tylko. Poza zabijaniem żyjących w trawach i w glebie zwierząt, roślin i mikroorganizmów, ogień rozprzestrzeniony na większym obszarze może być poważnym zagrożeniem dla człowieka, kiedy rozprzestrzeni się na budynki. Wypalanie traw przy drogach może natomiast spowodować zadymienie i słabą widoczność czego następstwem mogą być poważne wypadki drogowe – ostrzega strażak. - Dlatego za wypalanie traw grożą surowe kary - dodaje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Potrącenie na Wojska Polskiego

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Zaatakował i pobił bez powodu

Kierowca zatrzymany po pościgu

Pożar pustostanu w Kowarach

Wieczór wspomnień

Paser został zatrzymany

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
932
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%