MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Pracowity tydzień lekkoatletów

Wiadomości: Polska
Piątek, 28 września 2007, 0:00
Autor: KED
Fot. Dariusz Gudowski
Wartościowe wyniki zawodników MKL "12"

Lekkoatleci z klubu MKL "12" Jelenia Góra mają za sobą występy w kilku imprezach w obsadzie międzynarodowej. Jeleniogórzanie byli gospodarzami XXIX edycji Międzynarodowego Wielomeczu Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach, które odbyły się na stadionie przy ul. Lubańskiej wzięło udział dziewięć reprezentacji klubowych z województwa dolnośląskiego, m.in. Bolesławca, Lwówka, Olszyny Lubańskiej i Starej Kamienicy oraz goszcząca w Jeleniej Górze reprezentacja powiatu Aachen. Rywalizowano w kategoriach młodzików i juniorów młodszych. W punktacji drużynowej (łączna punktacja dziewcząt i chłopców) I miejsce zajęła reprezentacja z Aachen. Gospodarze osłabieni absencją kilku czołowych zawodników, którym w starcie przeszkodziły choroby drużynowo zakończyli rywalizację na czwartym miejscu. Indywidualnie jeleniogórzanie triumfowali: w skoku w dal - Damian Wojciechów, rzucie kulą Tomasz Topczewski, sztafeta 4x100m chł. (M.Sajna, T.Topczewski, M.Turowicz, S.Tymosiewicz), skoku w wzwyż młodzików - Maciej Popławski, juniorów młodszych - Paweł Pis i juniorek młodszych - Monika Imiołek

Zawodnicy z Jeleniej Góry i Aachen rywalizowali także na obiektach Gimnazjum nr 3 w dwumeczu lekkoatletycznym w kategorii juniorów młodszych oraz drużynowym konkurs skoku wzwyż w kategorii młodzików i juniorów młodszych. W obu konfrontacjach lepsi okazali się zawodnicy z MKL "12" Jelenia Góra.

Starsi zawodnicy klubu wystartowali zaś w Lekkoatletycznej Lidze Juniorów, która odbyła się w Zielonej Górze. Wieloboista Paweł Pis brał udział w aż w pięciu konkurencjach uzyskującbardzo dobre wyniki - w biegu na 110 m ppł. - 15,93 s, w oszczepie - 48,36 m, w kuli - 12,04m, w skoku w dal- 6,18 m /rekord życiowy/. Marcin Brozio uzyskał w trójskoku - 14,09m, Paweł Judka w biegu na 3000m - 9.17,35 min. /rekord życiowy i rekord klubu/ Grzegorz Borycki w biegu na 800m - 2.04,79 min. Maciej Popławski w skoku wzwyż osiągnął wysokość 170 cm, a sztafeta 4x100m biegnąc w składzie - Jakub Wieczorkiewicz, Mateusz Kołodziejski, Paweł Pis i Marcin Brozio uzyskała rezultat - 46,76 s.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Przeprowadzka pod Chojnik

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~2PaCK 28-09-2007 21:43
No No xD oczywiście w nagłówku fotka jak łoję ich na czysto xD no no, pozdro lekkoatleci x)
~domcia 29-09-2007 15:05
emila!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: \z...biste zdjecia :lol:
~jacek 29-09-2007 20:25
no nie no z emilki nie moge fajnie wyszła podczas skoku!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Trwa "Davos" w Karpaczu

Jeleniogórzanie tuż za podium

Udany start w Dobromierzu

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
569
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%