MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pracowite święta naszych strażaków

Wiadomości: Region
Wtorek, 29 marca 2016, 12:11
Aktualizacja: 12:46
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. KM PSP w Jeleniej Górze
Do 33 zdarzeń wyjeżdżali w świąteczny weekend (25–28.03) jeleniogórscy strażacy. – Wyjazdy zostały zdominowane przez płonące suche trawy – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. – Pozostałe zdarzenia to kolizje, pożary samochodów, zadymienia czy zasłabnięcia – dodaje strażak.

W tym roku świątecznym pożarom nieużytków sprzyjała słoneczna pogoda. Trawy płonęły m.in. w Jeleniej Górze przy ulicach: Cieplickiej, Romera czy Agnieszkowskiej, a także w: Wojanowie, Staniszowie (tu spłonęło aż 2,5 ha nieużytków), Kowarach (ul. Polna i Karkonoska) oraz w Piechowicach przy ul. Cmentarnej.

Ponadto w niedzielę (27.03) strażacy wyjeżdżali do dwóch pożarów zaparkowanych samochodów. Przy ul. Góra Bohaterów o godz. 2.00 w nocy spłonęła mazda, od której zapaliła się skrzynka energetyczna znajdująca się nieopodal. Natomiast przy ul. Jordana o godz. 6.00 rano palił się vw golf. Dzień wcześniej (26.03) o godz. 19.00 doszczętnie spłonęła przyczepa kempingowa stojąca przy ul. Górnej w Siedlęcinie.

Strażacy interweniowali także podczas zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę w Szklarskiej Porębie, gdzie kierowca samochodu uderzył w słup. Otwierali również drzwi jednego z mieszkań przy ul. Sportowej, oddymiali mieszkanie przy ul.Orlej, gdzie lokator włączył kuchenkę gazową, postawił na niej garnek z jedzeniem i zasnął. Natomiast w poniedziałek (28.03) strażak ochotnik ratował mężczyznę, który zasłabł przy Kościele Wang w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Wiatr wyrządził szkody

Studium na początek

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~strażak POZ 29-03-2016 17:36
życzę dużo zdrowia Panu Ireneuszowi. Pozdrawiam, Kamil Skarżyński
~strażak POZ 29-03-2016 17:39
życzę dużo zdrowia Panu Ireneuszowi. Pozdrawiam, Kamil Skarżyński
~ 29-03-2016 20:21
Ja straciłam golfa i jakoś mnie nikt nie żałuje a tym bardziej nie pozdrawia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uszkodzony dach szpitala

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zadzwoń!

O rozpadających się górach

Tragiczna śmierć nastolatka

Teraz lepiej widać

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
97
Tak
65%
Nie
34%
Nie wiem
1%