MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Pracowite święta dla strażaków

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Czwartek, 27 grudnia 2012, 9:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: Angela
Zatrucie czadem, płonący stół wigilijny, zatkany przepust drogowy, wyciek paliwa z dziurawego baku czy płonąca skoda – to kilka ze zdarzeń, do których podczas świątecznych dni (24–26. 12) wyjeżdżali jeleniogórscy strażacy. Łącznie interweniowali 12 razy, w czterech przypadkach były to najprawdopodobniej podpalenia.

Dzisiaj w nocy (27.12) około godz. trzeciej strażacy gasili śmieci w opuszczonej lakierni przy ul. Ogrodowej w Kowarach.
Wczoraj (26.12) wyjeżdżali m.in. do Jeżowa Sudeckiego, gdzie przy ul. Leśnej płonęła zaparkowana skoda. Usuwali również olej napędowy z dziurawego baku auta zaparkowanego przy ul. Działkowicza w Jeleniej Górze. Przed południem ochotnicy z Czernicy wypompowywali wodę z piwnicy jednego z budynków w Chrośnicy, a o godz. 9.00 jeleniogórscy strażacy z PSP gasili kontener z plastikami podpalony przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze.

W pierwszy dzień świąt (25.12) strażacy udrażniali przepust drogowy w Szklarskiej Porębie zatkany przez roztopy śniegu. Przez jego niedrożność woda wylewała się na jezdnię. Interweniowali także przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze, gdzie przez słaby ciąg kominowy doszło do zadymienia budynku.

Pięć interwencji strażacy odnotowali w Wigilię (24.12). O godz. 23.40 w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku przy ul. Wolności w Jeleniej Górze zapalił się wigilijny stół od świeczki. Lokatorzy ugasili go przed przyjazdem strażaków. O godz. 20.30 płonął podpalony kontener na odzież przy ul. Łukasiewicza w Jeleniej Górze , a rano doszło do zadymienia bloku od pozostawionego mięsa na gazówce. Dwie osoby zatruły się również tlenkiem węgla przy ul. Lwóweckiej w Jeleniej Górze. Lokatorzy trafili do szpitala, ale na szczęście nic poważnego im się nie stało.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Dachowanie po alkoholu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 27-12-2012 9:48
Angela znowu z tą gazówką..co to jest ?urządzenie do puszczania bąków ?czy co?.....
~ 27-12-2012 10:50
do 9 ; 48, jest to urządzenie z dziurą do wydalania wiatrów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wypadek na "trójce"

Wypadek pod Przełęczą Kowarską

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
100
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%