MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Pracowicie w akcji i na ćwiczeniach

Wiadomości: REGION
Sobota, 1 maja 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: KAM
Mija pracowity tydzień dla strażaków z Wlenia. Tylko w czasie jednego dnia interweniowali w dwóch wypadkach drogowych. Nie zabrakło też ćwiczeń z użyciem specjalistycznego sprzętu.

W miniony poniedziałek strażacy otrzymali zgłoszenie, że w Bystrzycy zapalił się samochodu marki Volkswagen Polo. Niestety pożar rozprzestrzeniał się tak szybko, że samochód mimo szybkiej interwencji Ochotniczej Straży Pożarnej we Wleniu spłonął doszczętnie. Obecnie policjanci z Lwówka Śląskiego ustalają dokładne przyczyny pożaru.

Kiedy strażacy z Wlenia wyjechali do pożaru samochodu, otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Kościuszki we Wleniu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że kierowca BMW uderzył w tył samochodu marki Opel Corsa. Kierowca BMW najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w samochód jadący z naprzeciwka. Opel Corsa został poważnie uszkodzony i niezbędna była interwencja strażaków. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W środę strażacy z Wlenia brali udział w ćwiczeniach, które miały podnieść ich kwalifikacje. Ochotnicy zostali wezwani do pozorowanego wypadku gdzie za pomocą specjalistycznego sprzętu do rozcinania metalu podciągali swoje umiejętności. Ćwiczenia trwały blisko dwie godziny.

Strażacy z Wlenia mogli brać udział w ćwiczeniach i podnosić swoje kwalifikacje dzięki temu, że należą do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, do którego mogą należeć tylko najlepsze jednostki ochotników. Warunki, jakie trzeba spełniać to przede wszystkim wyszkolona załoga i dobry sprzęt, który wykorzystywany jest do ratownictwa.

Strażacy z Wlenia ćwiczą także od kilku tygodni swoje umiejętności szykując się do zawodów strażackich, które odbędą się 29 maja. Zawody już teraz okrzyknięte zostały mianem międzynarodowych, ponieważ oprócz drużyn z Wlenia, Lubomierza nie zabraknie strażaków z Czech i Niemiec.

Najbliższy trening chętnych do rywalizacji odbędzie się już 4 maja o godzinie 17 we Wleniu, obowiązkowa zbiórka o tej samej godzinie przed remizą strażacką.

Ochotnicza Straż Pożarna we Wleniu to mała jednostka, gdzie służą tylko chętni. Młodzi ludzie często garną się do charytatywnej pracy, która jest dla nich sposobem na życie. Wiele lat doświadczenia sprawiły, że ochotnicy z Wlenia są jedną z najlepszych jednostek straży pożarnej w powiecie lwóweckim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Referendum coraz bliżej

Po akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mm 1-05-2010 10:32
kierowca BMW uderzył w tył samochodu marki Opel Corsa. Kierowca BMW najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w samochód jadący z naprzeciwka - to ten Opel jechał tyłem z naprzeciwka?
~oper 1-05-2010 11:19
Po co we Wleniu ta straż? Mają jeden moze dwa wyjazdy w miesiąciu
~pytajnik 1-05-2010 13:26
Jak będziesz potrzebował pomocy a najbliższa jednostka straży będzie 30 km dalej dowiesz sie po co jednostki mają.ce 1-2 interwencje w miesiacu
~WORD 1-05-2010 23:36
bo we Wleniu wszystkie ople jadące z naprzeciwka mają obowiązek jazdy tyłem!!!
~jugo 2-05-2010 8:30
Brawa dla strażaków ochotników bo oni są potrzebni społeczeństwu, ale bez przesady we Wleniu nie ma bohaterów. Takie zastępy to sa niemal w każdej wsi na terenie dolnośląskim i to im należa się brawa we Wleniu trafił się internauta, który wychwala swój ogródek. Zobaczcie co ci strażacy robią na codzień.
~strazak356 2-05-2010 9:47
co robia? pracuja, ucza sie i studiuja .. masz racje z tym ze takie jednostki OSP sa w kazdej gminie i robia to samo ale troche Cie chlopaku ponioslo
~sdsds 2-05-2010 21:59
po pierwsze nieudzielaj sie na tem,at wlenia pa..j..cu bo straz we wleniu ma wiecej niz 2 interwenscje w miesiacu niemieszkasz tu to niewiesz a po 2 niewiesz jak bylo z tym BMW to zamknij morde!!!!
~sdsds 2-05-2010 22:04
po pierwsze nieudzielaj sie na tem,at wlenia pa..j..cu bo straz we wleniu ma wiecej niz 2 interwenscje w miesiacu niemieszkasz tu to niewiesz a po 2 niewiesz jak bylo z tym BMW to zamknij morde!!!!
~strazak2 3-05-2010 8:39
Jak kiedys chlopcze zamiekszasz na takiej wsi i zapali Ci sie dom to zobaczysz po co sa takie jednostki ...
~ 4-05-2010 7:51
a tam chłopaka agresja ponosi " zamknij morde" co to wogóle jest??? jak się nauczysz podchodzić bez zbednych emocji do sprawyto pisz bo teraz to żenada jest-wstyd... a co do OSP to bardzo dobrze że jest! nie raz jeszce uratują komuś życie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Szybko zapomniany staw?

Kolizja na Wincentego Pola

Spłonęły nieużytki

Doczekają się wiat przystankowych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%