MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pracowicie u strażaków

Wiadomości: LWÓWEK ŚLĄSKI
Wtorek, 29 grudnia 2009, 8:49
Aktualizacja: 9:11
Autor: KAM
Siedem interwencji Państwowej Straży Pożarnej w dniach 24–27 grudnia i poważna awaria w budynku Caritas w Lwówku Śląskim to bilans świątecznego weekendu w powiecie lwóweckim.

Cztery razy strażaków wzywano do pożarów przewodów kominowych. Mimo apeli ludzie nadal wrzucają do pieca wszystko, co tylko da się spalić. Przez nieostrożne obchodzenie się z paleniskami i niedrożnymi przewodami kominowymi strażacy coraz częściej wyjeżdżają do pożarów sadzy w kominach, szczególnie w sezonie grzewczym. Paliły się też śmietniki i przydomowa wędzarnia.

Najpoważniejsza awaria w wieczór wigilijny miała miejsce w budynku CARITAS przy ulicy Kościelnej w Lwówku Śląskim. Pękła tam rura wodna, która zalała kotłownię i ściany budynku. Strażacy musieli przez kilka godzin wypompowywać wodę z zalanej kotłowni. Szacowane są straty spowodowane uszkodzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Palił się pustostan w Kowarach

Teraz lepiej widać

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zadzwoń!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 29-12-2009 11:22
BZDURA ! TO EFEKTY ŻLE PRZEPROWADZANYCH KONTROLI PRZEZ KOMINIARZY.JESTEM W STANIE UDOWODNIĆ JAK ONE SĄ PRZEPROWADZANE !BYLE BYĆ I ABY KLIENT ZŁOŻYŁ PODPIS.KASKA JEST A PÓŹNIEJ TO JUŻ NIE KOMINIARZY WINA .NIE MA CHYBA BARDZIEJ BZDURNEGO PRZEPISU, JAK SIĘ NIE PRZYPILNUJE CZY KOMNIARZ ROBI SWĄ CZYNNOŚC DOBRZE TO TAKIE SĄ EFEKTY.
~ 29-12-2009 14:20
do 11.22,nie masz racji u mnie kominiarze dokladnie wszystko sprawdzaja jedno do czego mozna sie przyczepic to nie szanuja nic z buciorami wlaza na meble, do wanny a prawda jest taka ze nasi rodacy pala wszystko w piecach wystarczy rano popatrzec na kominy i jaki czarny syf wylatuje z kominow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Paser został zatrzymany

Studium na początek

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Po akcji „Znicz”

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1015
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%