MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pracowali na rzecz środowiska

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 września 2017, 6:25
Autor: A–S
Fot. Użyczone/Areszt Śledczy
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze od lat współpracują z Nadleśnictwem Śnieżka w Kowarach i podejmują działania na rzecz środowiska naturalnego. – Po raz kolejny, w ramach Dni Ziemi,
porządkowaliśmy tereny leśne – informuje mjr Mariusz Mrozewski, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze

17 września trzynastu skazanych z tutejszego aresztu wraz z wychowawcami oraz pracownikami Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach wzięli udział w proekologicznej akcji na rzecz ochrony środowiska naturalnego. - W porozumieniu z Nadleśnictwem sprzątaliśmy tereny Leśnictwa Maciejowa. Akcja miała charakter edukacyjny, przebiegała w różnych częściach lasu, skazani zbierali i od razu segregowali odpady osobno zbierając szkło, papier i plastik – mówi rzecznik. Efektem tej akcji było posprzątanie poboczy dróg, skarp oraz rowów, zebrano kilkadziesiąt worków z odpadami oraz zużyty sprzęt AGD.

Udział w takiej formie aktywności kształtuje postawy prospołeczne, a także pokazuje, że więzienie to instytucja nie tylko izolacyjna, ale również włączająca się w działania proekologiczne.

- Już w piątek (22.09) planujemy podobną akcję, tym razem we współpracy z Urzędem Miasta w Jeleniej Górze – dodaje mjr M. Mrozewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

O rozpadających się górach

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Bambo 21-09-2017 15:46
Trzynastu?... Na zdjęciach jest tylko sześciu kolesi... Nie mniej jednak panowie: " Dziękuję"... Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy taras na Paciorkach

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Stoi kolej na Kopę

Pożegnali Słońce

Porozmawiaj z notariuszem

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
123
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%