im. Karoliny, Olgi

PP: Na zero z przodu i na trybunach

Środa, 11 maja 2016, 21:05
Aktualizacja: 21:08
Piłkarze Karkonoszy pożegnali się z rozgrywkami Pucharu Polski ulegając na własnym stadionie rezerwom Śląska Wrocław 0:3. Wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku, bowiem wbrew pozorom biało–niebiescy zaprezentowali się przyzwoicie.

Pierwsza połowa mogła ustawić losy spotkania o wojewódzki finał Pucharu Polski, ale dwukrotnie doskonałą interwencją popisał się bramkarz gości. W 20. minucie wyciągnął się jak struna, by obronić strzał Macka Firleja, a 6 minut później ten sam napastnik wywalczył rzut karny dla jeleniogórzan. Poszkodowany postanowił stanąć oko w oko z Sobczakiem i tę rywalizację przegrał. W kolejnych minutach Karkonosze nie rezygnowały z walki, wszystko nieźle wyglądało do 60 minuty, kiedy to do głosy doszli goście. Na efekty trzeba było czekać 10 minut - wtedy wynik otworzył Marcin Przybylski, który zarówno w 90. minucie, jaki w doliczonym czasie gry (z karnego) również pokonał naszego golkipera ustalając wynik na 0:3.

- Trzeba pogratulować gościom, uznać ich umiejętności i klasę. Chociaż do przerwy nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Chyba wtedy poniosła mnie ułańska fantazja, w pewnym momencie zaczęliśmy grać na czterech napastników, oprócz tego problemy z Markiem Wawrzyniakiem. Świadomie próbowałem coś zmienić, ale byliśmy za słabi dzisiaj - podsumował spotkanie Artur Milewski, trener Karkonoszy.

Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 0:3 (0:0)