MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Pożyczki dla gmin i powiatów

Wiadomości: Polska
Niedziela, 29 marca 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Org
Fot. Organizator
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej ogłosiła nabór wniosków do XIV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. W ramach programu, gminy i powiaty mogą ubiegać się o pożyczki na realizację inwestycji z zakresu: budowy dróg, zaopatrzenia wsi w wodę, zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, oświaty oraz zaopatrzenia w energię z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Nabór wniosków do XIV edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego potrwa od 1 do 20 kwietnia br. Limit środków dla tej edycji wynosi 8 mln złotych. Oprocentowanie pożyczki wynosi – dla przedsięwzięć priorytetowych równowartość 0,95 wskaźnika WIBOR 3M, jednak nie mniej niż 2,85 punktu procentowego, dla pozostałych – równowartość wskaźnika WIBOR 3M, jednak nie mniej niż 3 punkty procentowe.

– Dzięki podjętym przez nas działaniom, już od ponad 25 lat przyczyniamy się do aktywnego rozwoju polskiej wsi. Każda inicjatywa, która ma na celu polepszenie komfortu życia mieszkańców obszarów wiejskich, jest przez nas pożądana i sukcesywnie realizowana – mówi Marek Zagórski, prezes zarządu Fundacji EFRWP. – Wsparcie programu dofinansowania inwestycji infrastrukturalnych na terenach wiejskich, w którym maksymalna kwota pożyczki wynosi 1 mln zł, zwiększa szansę na rewitalizację tych rejonów Polski – dodaje.

Szczegółowe informacje dotyczące programu i sposobu składania wniosków znajdują się na stronie internetowej EFRWP: http://www.efrwp.pl/element/O-programie-SPP.

Na 2015 rok Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaplanował trzy edycje programu. Harmonogram jest dostępny również na stronie internetowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~michałł 29-03-2015 10:45
to oznacza tylko jedno zadłużenie się u LICHWIARZY
~kolejny 29-03-2015 12:10
niski procent wiec to nie lichwa, ale tylko dla wsi więc nie każdy może skorzystać
~Pieczowiczanin 29-03-2015 21:39
Tym Europejskim Funduszem zarządzają bardzo dobrzy koledzy Pana Mariana Zagórnego Szefa Związku Rolników Solidarni którego to dwa lata temu Zawiła eksmitował z biura i mimo że Pan Zagórny wygrał sprawę w Sądzie do dziś Zawiła nie przydzielił Związkowi lokalu na biuro A tymi znajomimi Pana Zagórnego są Były Minister Rolnictwa Artur Balaz jest szefem tego Funduszu i Marek Zagórowski który jest Prezesem Tej Fundacj Jak się zwrócicie do Pana Zagórnego to on pomorze bo zawsze jak ktoś znzny za proteguje i poprze wniosek to jest tego efekt. pozytywny. A on na pewno nie odmówi mimo złości do niego przez Zawiłę
~Miastowy 29-03-2015 22:33
I tak najwięcej kasy jak zwykle zabierze Wrocław, bo on jest największą wsią Dolnego Śląska.
~karro 31-03-2015 2:05
Dokładnie. Stwórzcie Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i od razu Wrocław sam pokaże, jak nazywa się największa wieś Dolnego Śląska. Złodziejska wiocha.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Drastyczne billboardy

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1334
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%