MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pozorowany pożar i ewakuacja w "Trzynastce"

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 maja 2016, 8:31
Aktualizacja: 8:37
Autor: SP 13
Fot. Archiwum Szkoły
W Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze odbyło się praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji. Wprowadzane w szkole procedury i plany działania, szkolenie pracowników oraz pogadanki z uczniami najlepiej bowiem zakończyć praktycznym działaniem.

Tego typu akcje przebiegają często zgodnie z opracowanym wcześniej scenariuszem, a pracownicy są poinformowani o ich terminie. Akcja w jeleniogórskiej Trzynastce, zgodnie z zaleceniami służb ratowniczych, odbyła się bez zapowiedzi. To przybyli na miejsce strażacy upozorowali pożar, zadymili jedną klatkę schodową nietoksycznym dymem teatralnym, aby wszelkie działania w żaden sposób nie stanowiły zagrożenia dla dzieci.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i trwała 2 minuty. Dzieci obserwowały pracę strażaków, zgromadzone przed wejściem głównym do budynku. Już na miejscu zbiórki pracownicy szkoły wyciągali wnioski. - Wiele się nauczyliśmy, sprawdziliśmy nie tylko czas ewakuacji, ale i trafność przydziału zadań, działanie sprzętu – mówili.

- Życie, zdrowie i czas to największe zasoby, jakie mamy. Tego też musimy nauczyć naszych podopiecznych. Wskazówki uzyskane od fachowców i dokonana przez nich ocena przygotowania szkoły na wypadek zagrożeń to nieoceniona pomoc - twierdzi dyrektorka szkoły Barbara Marszałek-Szurek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Patrona w Lemie

Stoi kolej na Kopę

Apel Pamięci w SP 15

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gosc portalu 14-05-2016 14:47
No i dobrze, ze nikt nie wiedział. Przynajmniej sprawdzili realne przygotowanie do zagrożenia!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co kryje w sobie włos?

Wypadek przy baniakach  

Radni KO przeciw kupcom?

Patriotycznie w MP 2

Jubileusze małżeńskie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
841
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%