MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poznaniak z polską heroiną

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 21:46
Autor: Jelonka.com
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej i Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na bazie informacji operacyjnych zatrzymali do kontroli drogowej w Jeleniej Górze na ulicy Wrocławskiej około godziny 19.40 kierowcę taksówki marki Opel Astra na numerach poznańskich.

Pasażerami tego pojazdu było dwóch mieszkańców Poznania, tj. Jerzy Z. lat 53 i Wojciech Ł. lat 22. W toku podjętych czynności w samochodzie policjanci znaleźli 20 porcji polskiej heroiny oraz 2 litry bezwodnika kwasu octowego, który jest prekursorem do produkcji tego środka odurzającego. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego bezwodnika kwasu octowego wynosi około 40.000 zł. Szacuje się, że można z niego wyprodukować około 200 tys. działek polskiej heroiny. Z przesłuchania świadków wynika, że właścicielem narkotyków oraz bezwodnika kwasu octowego jest Jerzy Z. Mężczyzna ten został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych. Z zebranych materiałów w tej sprawie wynika, że Jerzy Z. w przeszłości był już karany za produkcję narkotyków.

Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w celu zabezpieczenia prawidłowego toku prowadzonych czynności wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec sprawcy tego czynu środka zapobiegawczego. Prokurator zastosował wobec Jerzego Z. dozór policyjny i zobowiązał go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Poznaniu, a za to przestępstwo grozi mu kara grzywny bądź pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Kolejowa po remoncie

Świetne półkolonie

Wystartował „Art–Skwer”

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Tłumy drugiego dnia MFTU

Przez ludzi zginęły rodziny pszczele  

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
758
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%