MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Poznaniak z polską heroiną

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 kwietnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 21:46
Autor: Jelonka.com
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej i Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na bazie informacji operacyjnych zatrzymali do kontroli drogowej w Jeleniej Górze na ulicy Wrocławskiej około godziny 19.40 kierowcę taksówki marki Opel Astra na numerach poznańskich.

Pasażerami tego pojazdu było dwóch mieszkańców Poznania, tj. Jerzy Z. lat 53 i Wojciech Ł. lat 22. W toku podjętych czynności w samochodzie policjanci znaleźli 20 porcji polskiej heroiny oraz 2 litry bezwodnika kwasu octowego, który jest prekursorem do produkcji tego środka odurzającego. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego bezwodnika kwasu octowego wynosi około 40.000 zł. Szacuje się, że można z niego wyprodukować około 200 tys. działek polskiej heroiny. Z przesłuchania świadków wynika, że właścicielem narkotyków oraz bezwodnika kwasu octowego jest Jerzy Z. Mężczyzna ten został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności prawnych. Z zebranych materiałów w tej sprawie wynika, że Jerzy Z. w przeszłości był już karany za produkcję narkotyków.

Sekcja Dochodzeniowo – Śledcza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w celu zabezpieczenia prawidłowego toku prowadzonych czynności wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec sprawcy tego czynu środka zapobiegawczego. Prokurator zastosował wobec Jerzego Z. dozór policyjny i zobowiązał go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Poznaniu, a za to przestępstwo grozi mu kara grzywny bądź pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Minka na sobotni wieczór

Skalne ławki pod Szrenicą

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Powrót Bitwy o Basztę

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
267
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%