MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poznaliśmy mistrzów Licealiady piłki ręcznej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 marca 2019, 9:12
Aktualizacja: 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze rozstrzygnięto finał strefy w piłce ręcznej na poziomie Licealiady. Reprezentanci gospodarzy (ZSO Nr 1) rozegrali dwa bardzo zacięte mecze, ale ich efektem były brązowe medale. W wielkim finale zmierzy się ekipy z Lwówka Śląskiego i Zgorzelca.

Awans do turnieju finałowego obejmującego teren byłego województwa jeleniogórskiego, uzyskały zespoły z Jeleniej Góry, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry i Zgorzelca. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się ekipy jeleniogórskiego Żeroma i LO ze Zgorzelca. Po zaciętym spotkaniu rozgrywanym 2x20 minut padł remis 13:13, a o przepustce do wielkiego finału decydowały rzuty karne. W tym elemencie handballowego rzemiosła lepsi byli goście zwyciężając 3:2.

W drugim meczu półfinałowym ZSZiO Kamienna Góra zmierzył się z ZSZiO Lwówek Śląski - spotkanie zakończyło się rezultatem 10:15, więc poznaliśmy ekipy, które powalczą o konkretne medale. W boju o trzecie miejsce ponownie jeleniogórzanie do końca musieli walczyć o końcowy sukces, choć przez długi czas musieli gonić wynik, ale w drugiej połowie przejęli inicjatywę i utrzymali prowadzenie do ostatniej syreny (wynik 17:16).

W meczu o mistrzostwo strefy i przepustkę do fazy wojewódzkiej zdecydowanie lepsi byli szczypiorniści ZSZiO Lwówek Śląski, którzy pokonali licealistów ze Zgorzelca 20:14.

Klasyfikacja końcowa:
1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Lwówek Śląski
2. Liceum Ogólnokształcące Zgorzelec
3. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 Jelenia Góra
4. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Kamienna Góra.

Zwycięzcy wystąpili w składzie: Grzegorz Czepiel, Marcin Dziuba, Patryk Garbiec, Igor Gołębiowski, Marcel Grześków, Jakub Jarosz, Jakub Kaszuba, Kacper Kobak, Kamil Ławrynowicz, Filip Maciejewski, Adrian Puchalski.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Emocje do ostatniej syreny

Powalczyły z mistrzyniami

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Karkonoski Mini Handball

Inauguracja II ligi dla Kobierzyc

Stop marginalizacji średnich miast

Trudny dojazd do SP 3

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
769
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%