MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poznają tajniki Word, Excel i PowerPoint. „Kursy są super”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 czerwca 2012, 8:12
Aktualizacja: 8:14
Autor: Petr
Fot. Petr
Tajniki Microsoft Office Word, Excel i PowerPoint poznają uczestnicy programu „Wspólne działanie–lepsze jutro” w ramach kursów komputerowych odbywających się w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Mickiewicza 10 w Jeleniej Górze. – Kursy są super. Dobra atmosfera, a przy tym można się dużo nauczyć – mówi pani Sylwia, jedna z uczestniczek.

Przypomnijmy, że program „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS oraz PCKK w Jeleniej Górze jest skierowany do mieszkańców naszego miasta z obszaru objętego Lokalnym Programem Rewitalizacji. Zainaugurowany pod koniec ubiegłego roku, projekt zaktywizował i włączył w nurt działań społecznych i zawodowych 100 osób (dzieci, młodzież oraz dorosłych), z których 20 uczestniczy obecnie w kursach komputerowych „Obsługa pakietu biurowego MS Office Word, Excel i PowerPoint” na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

– Podczas kursów beneficjenci programu uczą się obsługi programów MS Office Word, Excel i PowerPoint w wersji 2007. Na poziomie rozszerzonym zapoznają się m.in. z zaawansowanym formatowaniem tekstu, sposobami tworzenia spisów treści, przypisów, nagłówków, odwołań do stron itp. (Word); sortowaniem, filtrowaniem, prostymi funkcjami związanymi z finansami czy księgowością (Excel) oraz sposobami tworzenia prezentacji multimedialnych – mówi nam Maria Siegieńczuk, trener.

I dodaje: – Ideą kursów jest przede wszystkim „oswojenie z komputerem”. Zwrócenie uwagi tych, którzy dotąd nie mieli z nim do czynienia, że jest to urządzenie proste w obsłudze a przy tym znacznie ułatwiające życie. Cieszę się, bo pracując z beneficjentami programu „Wspólne działanie-lepsze jutro” mam do czynienia z ludźmi niezwykle ambitnymi i chętnymi do nauki.

Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez MOPS i PCKK jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy man dla OSP

Spór o edukację seksualną

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~wrózka 6-06-2012 9:51
Ukonczyłam 6 kursów z UP i tak roboty nie znalazłem. Postawiłem na siebie ukończyłem kurs księgowości i zdałem egzaminy państwowe. Teraz wiem że te kursy z UP to była strata mojego życia, pieniędzy i nic mi nie zostało np. z angielskiego ,bo przewodnikiem wycieczek nie zostałem. Zarabiaja tylko Ci co prowadzą takie kursy !!!
~ 6-06-2012 9:59
Kurs Complexowy z obsługi programu operacyjnego WILD Complex 2012 Kto szybciej i lepiej wyczyści i zdegraduje miasto,taki kurs powinien organizować ratusz.
~ość portalu 6-06-2012 11:40
Byłem przekonany, że kursy obsługi komputera, kasy fiskalnej, kserokopiarki i faksu należą już do przeszłości.
~ 6-06-2012 12:09
Jak się nie ma pomysłu, to i dla propagandy sukcesu zrobi się kurs pisania na maszynie łucznik:) Niech zrobia kurs na bezrobotnego lub kurs na pracownika biedronki
~MONICA 6-06-2012 15:31
A ja powiem tak: byłam tam :))) hihihihi! A co do kursu: to wcale nie jest takie proste nauczyć się funkcji (matematycznych, logicznych, tekstowych, itp....)w EXEL'u.Co z tego ze siedziałam przy kompie prawie rok czasu po 8godzin dziennie (teraz to nie mam czasu), jak akurat obsługa programu Exel nie wpadła mi w ręce (a jeśli nawet, to nie miałam pojęcia co sie z czym "je"?) i akurat te kursy, to nie była nauka pisania, włączania kompa czy przeglądania stron albo szukania czatów dla zabicia nudy, tylko trochę wiecej.I jestem pewna ze duza ilośc osob ktore od lat siedza przy kompie, nawet od kilku lat, nie miała by pojecia co to jest: "funkcja logiczna" w Exel'u. Mi w kazdym razie sie podobało i skorzystałam z czego bardzo sie ciesze.Pozdrawiam całe PCKK! :-)
~wrózka 6-06-2012 15:53
A czy znalazłaś w ekselu nadmiar groszy MONICA? Jak znajdziesz to przelewaj na moje konto po tym jednym groszu.będzie cha,cha i hi,hi.
~peacemaker 6-06-2012 16:44
do monica: po Twojej wypowiedzi widać że kurs był do bani. Nie ma czegoś takiego jak funkcja logiczna. Funkcje są, dla lepszego ich wyszukiwania, pogrupowane i opisane jako: matematyczne, tekstowe, finansowe, statystyczne, logiczne. funkcją jako taką jest np wyszukaj.pionowo, licz.jeżeli, jeżeli.błąd itp, itd funkcji logicznej jako samodzielnej w excelu nie nie ma - bo też co miała by robić "funkcja logiczna" ???
~JELENI_OGÓR 6-06-2012 17:40
MONICA to na pewno 1 z tych co prowadzą te kursy a tak serio to te kusrsy to 1 wielka ściema wciskają na siłę to gówno (kilka lat temu mimo iż zaczynałem staż to kazali mi przyjść na kurs szukanie pracy w internrecie na którym prowadzący w sumie nic ciekawego nie powiedział i kazał posiedzieć sobie na googlach do którejś tam godziny ) jedno wielkie wyłudzanie unijnej kasy którą można by było na lepsze cele przeznaczyć a jak ktoś chce naprawdę przydatny kurs czyli np spawacz albo wózki widłowe to się doprosić nie można
rymcycymcy 7-06-2012 0:49
W pracy niezbędna jest też umiejętność sprawnego dodawania komentarzy na Jelonce ...zawsze odwracam uwagę szefowej ! ...Ty pa co tam jest za oknem ?! :) ...ona się odwraca i wtedy wysyłam ! :)
~;';' 7-06-2012 23:17
Sami materialisci tutaj sie wypowiadaj. kasa kasa i kasa.. a gdzie wiedza. jak chcecie zarabiac jak nie macie wiedzy? Kazdy kurs to dobra rzecz, czy z MOPSY czy skads indziej... bez wiedzy nikt niczego sie nie dorobi... a kto powiedzial ze po kursie jakimkolwiek od razu bedzie praca... jak sami nie bedziemy szukac i troszczyc sie o to to nikt nam nie pomorze!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody dla nauczycieli

Rusza remont dachu GOK–u

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Energetyczny prolog!

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%