MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Poznaj lokalną markę Ducha Gór

Wiadomości: powiat jeleniogórski
Poniedziałek, 29 października 2012, 13:42
Aktualizacja: Wtorek, 30 października 2012, 8:38
Autor: mea
Debaty publiczne dotyczące marki lokalnej, która – wraz z partnerami z sektora publicznego, prywatnego i społecznego – będzie wdrażana w ramach projektu „Kreowanie Marki Lokalnej Ducha Gór” PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012 r. odbywać się będą w gminach i miastach Kotliny Jeleniogórskiej od 5 do 13 listopada.

Spotkania będą miały na celu przybliżenie pojęcia marki lokalnej poprzez warsztaty i dyskusje. Zaprezentowane zostaną dobre praktyki marek lokalnych w Polsce i na świecie oraz korzyści płynące z marki lokalnej. Wypracowane kwestie podczas debat zostaną przekazane osobom prowadzącym szkolenia.

Plan debat:
1.Co to jest marka lakalna? Warsztat i dyskusja.
2.Prezentacja dobrych praktyk w Polsce i na świecie marek lokalnych przez
prowadzącego.
3.Filary marki lokalnej (podstawy, kryteria).Warsztat i dyskusja.
4.Korzyści z marki lokalnej „Co ja mogę z tego mieć?”. Warsztat i dyskusja.
5.Zaproszenie na szkolenia dot. budowania marki lokalnej.

Harmonogram debat:
- 5 listopada o godz. 17.00 w Hotelu Toreja przy ul. Sarniej 4 w Karpaczu
- 5 listopada o godz. 17.00 w Piechowickim Ośrodku Kultury przy ul. Żymierskiego 53
- 6 listopada o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy Podgórzyn przy ul. Żołnierskiej 14
- 6 listopada o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Daszyńskiego 29 w Mysłakowicach.
- 7 listopada o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej ul. Słowackiego 13 w Szklarskiej Porębie
- 8 listopada o godz. 17.00 w Urzędzie Gminy przy ul. 1 Maja 1 a w Kowarach
- 12 listopada o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej „Rudawy” przy ul. 1 Maja 25 w Janowicach Wielkich.
- 13 listopada o godz. 17.00 w Domu Ludowym przy ul. Długiej 22 w Siedlęcinie

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Budują ekopostojownię

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Szkoda gadać 29-10-2012 18:00
Pic na wodę fotomontaż! Wy tu ludzie sobie pogadajcie, a my i tak zrobimy swoje, a przede wszystkim swoimi obsadzimy kolejne stołki, które przy tej okazji powstaną za publiczną (vel. unijną) kasę. Śmiech na sali.
~Jeloneczka* 29-10-2012 18:39
@szkoda gadać... śmiech (gorzki) na "sali"... skąd ty się urwałeś???
~...piotr 29-10-2012 19:08
Ha ha ha ha marki lokalne w tym poje... kraju nawet flagi państwowe sprowadza się z Chin ,jak byłem w Czarnogórze ,Macedonii Albanii na każdym targowisku sprzedaje się lokalne produkty przyprawy robią na twoich oczach kupisz wszystko z danego regionu świeże owoce,nalewki konfitury różne wyroby torebki ,pamiątki wszystko od miejscowych rzemieślników a u nas ziemniaki z Belgii pomidory z Hiszpanii ogórki z Holandii i wokół same centra dystrybucji chińskiej tandety i odpadów z marketów w Niemczech i innych krajów bogatej UE lepiej te pieniądze które idą na te bzdurne szkolenia dajcie w formie dotacji lokalnym przedsiębiorcom a nie blatujecie ich kolejnymi podatkami i przepisami przez co nie opłaca się wytwarzanie i produkowanie czegokolwiek na miejscu
~Jeloneczka* 29-10-2012 19:22
@...piotr - napisz coś więcej, dużo więcej, wszystko co wiesz na ten temat. To ciekawe i bardzo inspirujące co wypisujesz... wiesz, człowiek uczy się całe życie i taki niedoinformowany umiera... ;P
~taktak 29-10-2012 20:04
Nikt nie wie o co w tym chodzi, nikt nie rozumie w czym rzecz, ale brzmi tak ładnie i profesjonalnie! "Marka lokalna", ahhh. Jeszcze więcej spotkań i szkoleń po których nic się nie dzieje! Czekamy! Nie mogę się doczekać wniosków i podsumowań tych spotkań. Ile tysięcy pójdzie w błoto? Kto je otrzyma do swojej kieszeni? Komentarz współfinansowany ze środków unijnych w ramach programu "nikogo nie obchodzące programy, ważne, że dostali kase"
~taktak 29-10-2012 20:05
Jeloneczka* - widzę, że ktoś jest poinformowany?! Powiedz nam proszę, co takiego wyniknie z tego projektu i jak bardzo w żadnym stopniu nie wpłynie na nasze codzienne życie?
rymcycymka 29-10-2012 20:30
... dobrze,ze taki Duch Gor jest nie widoczy ! .. bo moglby siac zgorszenie pokazujac sie w stoju Adama
rymcycymcy 29-10-2012 21:03
Naszym symbolem będzie ...stary, siwy dziad w podartych łachmanach i z kijem zamiast laski ? :) ...wg mnie pomysł genialny ! :) Grając na współczucie ...można ugrać miliony !
~f 29-10-2012 21:24
w KARPACZU powstaje muzeum Ducha Gór gdzie bedą nasze Karkonoskie Tajemnice, ale pewnie tylko nieliczni je poznają...
~Jeloneczka* 29-10-2012 21:40
Niech Was Duch Gór oświeci... ja przyjmuję zaproszenie na spotkania. Mam nadzieję, że będą ciekawe i inspirujące :)
~**chipo 29-10-2012 23:22
fundacja , ktora mieli publiczne pieniadze dziala juz ladnych kilka lat i wciaz nie jest w stanie wyjsc z fazy bicia piany. prezentacja produktow pretendujaca do miana lokalnej marki to wystawa jakiegos rekodziela, woreczkow zapachowych, paciorkow i wisiorkow, malunkow i rzezb... no pierniczkow Trzcinskich jeszcze... a to co bylo wizytowka regionu i moglo byc wizytowka regionu, doprowadzono do upadlosci i za bezcen to co pozostalo, sprzedano. Kowarskie Dywany, myslakowicki Orzel z wyrobami lnianymi, Chemitex Celwiskoza, Anilux... z tymi zakladami i ich wyrobami kojarzono powiat jeleniogorski. To Byly lokalne firmy z produktami znanymi nie tylko w kraju ale i w dalekiej zagranicy... a tu probuje sie cepelie promowac.... czyz to nie zenujace?
~gupiii chipo 30-10-2012 9:27
pieknie to opisałeś osobniku chipo, też mi żal jak widze ze tych wszystkich zakładów już nie ma, ale zapomniałeś o całych KZP czyli Karkonoskich Zakładach Papierniczych Juliaa ze Szklarskiej i z cała pewnościa można było by tu wymieniać wiele innych firm , tylko co z tego ze pieprzysz głupoty jak mało kto? aby uratować jeden chociaz z tych zakładów trzeba byłoby pieniedzy wiecej niz to całe LGD ma na dzialalność na wiele lat, a skoro masz taka pogarde dla cepelii , rękodzieła czy tam pierników - zrob lepsze , zarób na tym jakiekolwiek pieniadze pokaż że potrafisz cokolwiek wiecej niz pierd..... bzdur na jelonce. A to ze ktoś chce stworzyc lokalna marke to chyba nic złego , ale w tym kraju i regionie ludzie jeszcze nie rozumieja ze działając wspólnie osiąga sie wiecej.
~**chipo 30-10-2012 19:04
do ~gupiii chipo, widzę, że całkowicie nie rozumiesz mojego wpisu. dowodzi on jednego, że kreowanie lokalnej marki nie powinno polegać na wspieraniu cepelii, bo takowej jest wszędzie pełno, w każdym zakątku polski, a w tej naszej niczego odmiennego nie widzę. Wspierać powinno się natomiast produkty lokalne, które są solą tej ziemi i powstałe z myśli i pracy ludzi tu mieszkających. a są produktami masowymi dystrybuowanymi w PL i EU. Dlaczego nie nacechować tych produktów, że zostały wytworzone tutaj? Są jeszcze firmy, które produkują tutaj, a sprzedają w świat... choćby JZO, Zorka, Jelfa, Polcolorit... "~gupiii chipo" aby marka lokalna przestała być znana tylko grupce 32 założycieli fundacji, musi być widoczna na każdym produkcie z naszego regionu, na podobieństwo godła ...Teraz Polska..
~Tosia11 30-10-2012 22:27
do chipo.ale z tą clwiskozą to gruba przesada
~**chipo 31-10-2012 9:07
@~Tosia11 ... to prawda, Celwiskoza co by o niej nie mówić, do przedsiębiorstw ekologicznych nie należała, jednak włókna, które tam wytwarzano były jak najbardziej unikalne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Krzysztof Wiśniewski wiceprezesem DOT

Wkrótce święto kolorów

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Śladami św. Jadwigi

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
591
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%