MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Poznaj kowarską przyrodę

Wiadomości: Kowary
Środa, 14 sierpnia 2019, 11:09
Aktualizacja: Piątek, 16 sierpnia 2019, 8:52
Autor: WAC
Fot. UM Kowary
Urząd Miasta w Kowarach zaprasza do udziału w siódmym tegorocznym "Wakacyjnym spacerze po Kowarach z przewodnikiem", który odbędzie się w najbliższą sobotę (17.08).

Tym razem wędrówka będzie wiodła "Szlakiem kowarskiej przyrody". Punktem zbiórki będzie parking przy dawnej noclegowni "Kuźnica" przy skrzyżowaniu ulic Leśna i Władysława II Jagiellończyka (w sąsiedztwie marketu Dino). Start o godzinie 10:00.

W programie spaceru m.in.: wejście pod budynek dawnej hali sportowej przy ul. Poprzecznej, opowieść o „Towarzystwie Gimnastycznym Męskim”, gminie żydowskiej i domu gildii strzeleckiej, przejście przez Leśny Park Miejski przy ulicy Parkowej połączony ze wspólnym rozpoznawaniem gatunków drzew, wędrówka ścieżką przyrodniczą „Zielone Karkonosze” i ścieżką dydaktyczną „Jedlinki”, wizyta w siedzibie Nadleśnictwa „Śnieżka”, wysłuchanie prelekcji o florze i faunie lasów w sali dydaktycznej oraz spacer po tamtejszym parku.

Czas trwania wycieczki to 3-4 godziny. Uczestnicy spaceru powinni posiadać nakrycie głowy, parasol lub pelerynę przeciwdeszczową (w razie niepogody), napoje w niezbędnej ilości, ewentualnie prowiant. Wskazane wygodne obuwie turystyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
24%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

rymcycymcy 15-08-2019 1:38
Ja bym tam w Kowarach ...w żadne krzaki nie właził ! ;)
~Doktor Proktor 16-08-2019 0:17
do: rymcycymcy (1:38)
Klałstrofobia jest uleczalna.
~Olek Kwach 15-08-2019 16:48
Nie zapomnijcie ubrać na wycieczkę cygańskie mokasyny
~Hencios 15-08-2019 21:32
Gwizdy dla władz miasta, które to skutecznie utrudniają rozwój turystyczny na terenie Kowar i celowo utrudniają rozwój miasta. Wystarczy przejść się po okolicy by się przekonać na własne oczy. Pierwszy przykład to Kowarskie dwa szpitale i przyległe do nich parki, teraz to wygląda jak jeden wielki dzicz, wszystko pozarastane samosiejkami, większość przepięknych alejek zarośnięta, są tam przepiękne formy skalne z których są piękne punkty widokowe, a raczej były, wszystko pozarastane samosiejkami. Takich atrakcji na terenie Kowar są jeszcze kilka, wszystkie zaniedbane. Tak chciwi włodarze miasta dbają o turystykę na terenie Kowar, nic im się nie chce robić. Piszmy prawdę, to może wezmą się do roboty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Będzie na nowy sprzęt

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

A mury runą...

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
906
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%