MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pożegnanie w "Lemie"

Wiadomości: Kowary
Piątek, 21 czerwca 2019, 10:01
Aktualizacja: Niedziela, 23 czerwca 2019, 6:10
Autor: Tomasz Raczyński
Fot. Tomasz Raczyński
To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kowarach, bo żegnano gimnazjalistów. W czasie uroczystej akademii zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym wyróżniali się osiągnięciami w nauce i sporcie.

Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury gratulacje odbierali między innymi: Natalia Schmidt. Julia Wolska, Katarzyna Jaworska, Katarzyna Jęczmieniak, Oliwia Łasisz, Marcin Winiarski, Kornelia Suczyńska Maja Michalik, Michał Szablicki oraz Oliwia Urbańska.

Nagrodę dla najlepszego absolwenta gimnazjum otrzymał Adam Sontowski.

Już od kilku lat społeczność „Lema” przyznaje nagrody Lemoludka dla osób, które przyczyniły się do rozwoju szkoły. W tym roku wyróżnieni zostali: Lidia Knap, nauczycielka, która zaprojektowała statuetkę Kowarskiego Lemoludka i przez wiele lat kształciła plastycznie gimnazjalistów z „Lema” oraz wicestarosta Jarosław Kotliński, który jest jednym z pomysłodawców nadania szkole imienia Stanisława Lema.

Nagrody ufundowane przez wybitnego absolwenta szkoły, Profesora Karola B. Janowskiego odebrali: Michał Szablicki i Mark Mościcki

Gimnazjum im. Stanisława Lema przez 20 lat istnienia ukończyło 1729 uczniów. Zakończenie ostatniego roku w gimnazjum to dobra okazja, aby wspomnieć działania szkoły na wszystkich etapach rozwoju, jej wybitnych absolwentów, nadanie imienia i sztandaru, którego projektu jestem autorem. - wspomina Janusz Tymiński, wicedyrektor szkoły.
Wiele przeżyć, emocji, sukcesów i wspomnień wiąże nauczycieli, rodziców i uczniów dzięki funkcjonowaniu szkoły gimnazjalnej w Kowarach. W imieniu dyrekcji chciałem pożegnać nauczycieli, którzy odchodzą z tej szkoły po likwidacji gimnazjum oraz podziękować im za wkład pracy i wieloletnie zaangażowanie na rzecz szkoły - zaznaczył dyrektor kowarskiego ogólniaka.

Po ślubowaniu ostatnich absolwentów nastąpił najbardziej wzruszający moment uroczystości. Sztandar szkoły został odpięty od drzewca i złożony ku wiecznej pamięci. To była piękna historia wielu ludzi.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

Odbudują zbiorniki

Historyczny moment w KPSW!  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~No tak 21-06-2019 10:56
A to wszystko w iście małomiasteczkowym stylu :-)
~Szpital 21-06-2019 16:25
Dominik ja myślałem ze ty na wiecu wyborczym gratulacje dla Oliwki
~do No tak 21-06-2019 22:56
Przecież to niewielka mieścina.Co się czepiasz obszczypłocie.Zorganizuj za rok fajerwerkowo w iście wielkomiejskim i zostaniesz bohaterem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remonty w jeleniogórskich szkołach  

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Kto strzelał do konia?

W obronie zwierząt

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
509
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%