MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pożegnanie Matołka w promieniach słońca – VIDEO

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 1 sierpnia 2010, 17:44
Aktualizacja: Wtorek, 3 sierpnia 2010, 8:32
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Przy upalnej pogodzie oklaskiwano dziś młodych aktorów Teatrzyku Jelonka Górskiego, którzy premierą przedstawienia „W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem” zakończyli pierwszy turnus warsztatów Lato w Teatrze w Zdrojowym Teatrze Animacji.

O przedstawieniu pisaliśmy wczoraj. Dziś znacznie liczniejsza niż podczas sobotniego pokazu sztuki grupa widzów zajęła miejsca przed muszlą koncertową. Pogoda dopisała aż za bardzo: ostre słońce święcące prosto w scenę nie ułatwiało gry młodym adeptom sceny. Widzom z kolei przeszkadzali spacerowicze, którzy bez skrępowania przechodzili między rzędami ławek ustawionych przed muszlą.

Mimo tych niedogodności „Jelonki” zebrały burzę oklasków. Po premierze Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, podziękował wszystkim realizatorom sztuki, w tym instruktorkom: Lidii Lisowicz, Dorocie Fluder (aktorkom ZTA) i Dianie Jonkisz (studentce PWST) oraz Annie Skórze, nauczycielce, która przygotowała dzieci wokalnie. B. Nauka dziękował też Tomaszowi Borysławskiemu, który zaprosił dzieci na kozią farmę do Antoniowa.

Każdy młody aktor dostał certyfikat Teatrzyku Jelonka Górskiego. – Dla niektórych to już trzeci taki dokument. Jeszcze rok, a trzeba będzie otwierać wyższą szkołę teatralną – żartował Bogdan Nauka. Dziewczęta i chłopcy odebrali dyplomy z rąk Lidii Lisowicz. Nie obeszło się bez aplauzu. – Te warsztaty nie były łatwe: zaryzykowaliśmy i pracowaliśmy w plenerze, bo teatr mamy w remoncie. Udało się – dodał Bogdan Nauka. Warsztatowicze z LWT mieli sporo szczęścia do pogody. Tylko przez jeden dzień padał deszcz.

Przedstawienie oglądała także przedstawicielka Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie, który już trzeci rok patronuje warsztatom finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Skład na następne LWT już jest – usłyszała. – Mam nadzieję, że spotkamy się za rok w wyremontowanym teatrze – powiedział B. Nauka. Małgorzata Nauka, koordynatorka działań, podziękowała wszystkim rodzicom i opiekunom dzieci. – To także dzięki państwu ta impreza była udana – podkreśliła.

Później przyszedł czas na bakiet. Bardzo oryginalny. Serwowano bowiem koreczki wpięte w główki kapusty. Gratulacjom nie było końca. Z sukcesu dzieci cieszyli się rodzice i dziadkowie. Adeptom sceny gratulował Tadeusz Wnuk, aktor Teatru im. Norwida. Nadszedł czas na gorące pożegnania. Teraz pozostaje czekać rok na następne spotkanie.

LWT jednak jeszcze się nie kończy. Jak już pisaliśmy, jutro rusza turnus w Jeleniogórskim Centrum Kultury, a za dwa tygodnie warsztaty wracają do Zdrojowego Teatru Animacji. Udział w przygotowaniach do sztuki „Wjazd Królowej Marysieńki do Cieplic” wezmą udział dzieci z ostatnich lat szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.

Uczestnicy: Michał i Małgorzata Baranowscy, Emil Chmielewski, Julia Dacków, Gabriel i Miriam Gordziejonek, Jakub Graban, Mariam Gełaszwili, Jeremi Iniołek, Paweł i Maciej Jelonek, Zuzanna Marmon-Leśniak, Oliwia i Kacper Lewiccy, Alicja i Mateusz Mateusiak, Sebastian Mazurek, Aleksandra Piekarz, Angelika Rams, Zuzanna i Martyna Rzemińskie, Katarzyna Skóra, Weronika Tobolewska, Michał Wolniak, Karolina Wołczyńska, Mirosław Zagulski.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Obejrzyj video:

Ogłoszenia

Czytaj również

Zlikwidują szkołę w Sosnówce?  

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Spotkanie z historią

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rafik 2-08-2010 10:30
\"Widzom z kolei przeszkadzali spacerowicze, którzy bez skrępowania przechodzili między rzędami ławek ustawionych przed muszlą.\" - Przecież nie było innego przejścia ! A tak poza tym to jednak można robic imprezy w muszli koncertowej.
~obywatel 2-08-2010 21:19
autor tekstu zapewne zniszczył by ogrodzenie, żeby przejść...
~mir 2-08-2010 21:56
Przedstawienie dla dzieci ,a stare \"Matołki\" rozsiadły się na na całego w ławkach,przy czym Ci najbardziej zainteresowani zajmowali miejsca na asfalcie!WSTYD!
~OooLlLiiWWaa 3-08-2010 11:04
No tak...przedstawienie było bardzo udane :) A moja wersja !!! NAJLEPSZA !! JESTEM BARDZO DOBRĄ AKTORKĄ TETATRZYKU JELONKA GÓRSKIEGO :DDD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Rok niespełnionych obietnic

Warsztaty telewizyjne w "Rzemiosłach"

Od niedzieli z nowymi przystankami

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
978
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%