Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Pożegnalna wygrana AZS

Niedziela, 15 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2007, 21:24
Miłym akcentem zakończyły sezon 2006/07 koszykarki AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra, pokonując na własnym parkiecie, w meczu rewanżowym o miejsca VII-VIII Polfę Pabianice 63:59. W pierwszym meczu obu zespołów górą 87:56 była Polfą i to pabanianiczanki zakończyły ligową rywalizację na siódmej, a AZS na ósmej pozycji

Kluczem do zwycięstwa jeleniogórzanek z grającą w krajowym składzie Polfą był agresywna obrona strefowa, na całym boisku. Jeleniogórzanki najlepiej prezentowały się w pierwszej kwarcie zakończonej ich zwycięstwem 18:11. Goście w tym okresie sprawiali wrażenie jakoby do Jeleniej Góry przyjechali jedynie bronić przewagi zdobytej w pierwszym pojedynku obu zespołów. Po 10 minutach KK wygrywało 18:11. W drugiej odsłonie pabaniczanki zabrały się jednak do roboty i po dwóch celnych rzutach wolnych doskonale dysponowanej Agnieszki Pałki wyszły w 19 min. na prowadzenie 30:29. Od tego momentu aż do końca mecz stał się bardzo wyrównany.

W trzeciej odsłonie oba zespoły postawiły twardo na defensywę i tą część gry zakończyła się niskim remisem po 11. Losy pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w końcówce zmagań. Od stanu 56:55 dla Polfy w 36 min. kolejne trzy akcje skutecznymi rzutami zakończyły Natalia Małaszewska i Dorota Arodź wyprowadzając gospodynie na prowadzenie 61:56. Goście odpowiedzieli wprawdzie celną „trójką” Małgorzaty Kudłak, jednak „kropkę na i” ostatecznie przypieczętowującą wygraną AZS postawiła na kilkanaście sekund przed ostatnią syreną Sabrina Scott. Po 40 minutach zmagań pojedynek zakończył się wygraną jeleniogórzanek 63:59.
Po zakończeniu meczu działacze AZS wraz z Prezydentem Jeleniej Góry Markiem Obrębalskim podziękowali za grę w naszym mieście Amerykance S. Scott.

<b>AZS KK – Polfa Pabianice 63:59 (18:11, 15:21, 11:11, 19:16)</b>
<b>AZS KK:</b> Małaszewska 12, Kret 11, Bogdan 11, Scott 10, Gawrońska 8, Arodź 6, Myćka 5, Wójcik, Szczuraszek