MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Pożegnali lato pod Chojnikiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 12 września 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:27
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wprawdzie do końca astronomicznego lata mamy jeszcze ponad tydzień, w Sobieszowie już wczoraj powiedziano „do widzenia” najcieplejszej porze roku. Dopisała kapryśna ostatnio aura, a atrakcji nie zabrakło.

Festyn Rodzinny „Pożegnanie lata” zorganizował Zespół Aktywności Społecznej przy pomocy Miejskiego Domu Kultury „Muflon”. Areną święta był zakątek przy ulic Dembowskiego.

Działało tam miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Straż Miejską, a policyjny Komisarz Lew tańczył razem z dziećmi i funkcjonariuszami. Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego umożliwili dzieciom malowanie na sztalugach. Te punkty przyciągnęły sporo sobieszowian. Były to głównie rodziny z dziećmi, które pląsały w rytm muzyki lub szkicowały krajobraz.

Zespół Aktywności Społecznej przygotował loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Można było także zjeść domowe wypieki przyrządzone przez działaczki ZAS-u. O plusach jazdy na rowerze opowiadał Bolesław Osipik, zapalony cyklista i rowerowy „ambasador” Jeleniej Góry.

Nie zabrakło także pokazu młodych talentów. Zagrali: Andrzej Kohyta na keyboardzie, Krzysztof Kowalski na akordeonie i Piotr Pawłowski. ZAS zorganizował także licytację dukata lokalnego. Zgromadzonych rozbawił kabaret Senior-i Ty. Na finał wystąpił Joel Bucher z recitalem piosenki francuskiej. Atrakcją festynu był pokaz tańca z ogniem. O godzinie 20 na do widzenia zagrał Lucjan Suchodolski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zadbaj o swój zdrowy sen, wybierając materace Janpol oraz Hilding

Ulica Krakowska gotowa

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Milka 12-09-2010 10:09
Dziękujemy Organizatorom i sponsorom, było super, prosimy o jeszcze!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga jak nowa

Pustostan po premierze

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
33
Tak
33%
Nie
64%
Nie wiem
3%