MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 23 września
im. Bogusława, Linusa

Pożegnali dyrektora. Kto szefem szpitala?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 4 czerwca 2008, 8:00
Aktualizacja: 8:00
Autor: TEJO
Maciej Biardzki i jego zastępca Piotr Binek.
Fot. AGA
Maciej Biardzki już na walizkach. Dyrektor szpitala wojewódzkiego pożegnał się z załogą po niemal pięciu latach kierowania placówce. Nazwisko następcy jeszcze nie jest znane.

Poinformował o tym przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego Jerzy Pokój. – Pan Biardzki wygrał konkurs na wiceprezesa oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu – usłyszeliśmy. O odejściu dyrektora szpitala z Jeleniej Góry mówiło się od kilku miesięcy.

Tymczasem bilans pierwszego półrocza w szpitalu nie jest korzystny. – Placówka ma cztery miliony złotych nowych długów – mówi J. Pokój. Wynikają one nie tylko z ogólnej podwyżki cen, lecz także z niekorzystnych kontraktów podpisanych z NFZ.

Przed nowym szefem stoją więc trudne wyzwania. Kto nim będzie? Jeszcze nie wiadomo. Pewnikiem wśród kandydatów jest osoba Stanisława Woźniaka, dyrektora szpitala chorób płuc w Szklarskiej Porębie, byłego burmistrza miasta pod Szrenicą. Aż pięć osób ubiega się o fotel zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Stanowisko to pełni do tej pory Piotr Binek.

Konkursy na szefa największej placówki lecznictwa zamkniętego w Jeleniogórskiem zostaną rozstrzygnięte niebawem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

O sporcie w KPSW  

Rodzinna wystawa

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~xxx 4-06-2008 8:40
Hehe. No tak teraz to chyba długów przybędzie bo wątpie żeby wiceprezes oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu którego wywalili z Jeleniej Góry pomagał z miłą chęcią Jeleniogórskiemu szpitalowi. A tak swoją drogą to nie wiem o co sie do niego rzucali. To on ratował ten szpital przed bankructwem.
ebee 4-06-2008 9:36
Lepiej nie chorować, bo jeleniogórski szpital to dziadostwo. Zaczyna się od haraczu za parking, co już jest skandalem. Następny etap to rozmowa z opryskliwą obsługą izby przyjęć. No a potem długie, kilkugodzinne oczekiwanie w zaduchu na spotkanie z lekarzem. A wszysko to za nasze oddawane przez wiele lat pieniądze do ZUS-u.
~sto13krotka 4-06-2008 9:57
a może w końcu się zmieni coś w naszym szpitalu, może zacznie inaczej pracować izba przyjęc , może nie będzie trzeba siedzieć z zawałem na kszesełkach i czekać 6 godzin aż lekarz zajmnie się pacjentem, i to jest bardzo ważne , może nowy dyrektor coś wymyśli nowego, poczekamy i zobaczymy
~do autora artykułu 4-06-2008 11:46
nie ma stanowiska "wiceprezesa oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu" jest stanowisko z-cy dyrektora d/s medycznych Wojewódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu. Niewiedza Pana Jerzego Pokója, czy autora artykułu. Przewodniczący Pokój powinien wiedzieć, ze w szpitalach I półrocze z reguły kończy się stratą finansową i nie ma to nic wspólnego z umiejętnym zarzadzaniem (korzystnymi kontraktami). opinia wyżej: "wiceprezes oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu którego wywalili z Jeleniej Góry pomagał z miłą chęcią Jeleniogórskiemu szpitalowi." po pierwsze nie wywalili tylko awansował, a po drugie z-ca d/s medycznych nie ma możiwości ogrniczania bądź dawania większych pieniędzy, za to dużą rolę w zdobyciu korzystnych kontraktów ma dyrektor szpitala (co robili Biardzki z Binkiem)
~WsZ 4-06-2008 13:20
Pan B gdyby miał bardziej ludzką twarz byłby lubiany i szanowany, niestety natura managera i bankowca sprawiła iż zamieniał duszyczki na cyferki, smutny los ekonomisty. O dziw prawie udało mu się pogodzić medycynę z finansami. Ostatnimi czasy niepopularny w środowisku medycznym, uwielbiany w polityczno-gospodarczym. Osądzi go historia. A tak na marginesie może jelonka.com przyjrzała by się w sytuacji w naszym Pogotowiu Ratunkowym. W Alei Wojska Polskiego czuć zapach strajku, protestu, i ogólnej zadymy, rzekomo na warsztatach taczkę z napędem odrzutowym szykują żeby pana D.K wraz z zausznikami w kosmos wysłać.
~sto13krotka 4-06-2008 14:06
A czy ktoś korzystał z pogotowia ratunkowego na ul Różyckiego, to dopiero jest pogotowie, wyjdzie pan doktór bez zadnego farucha oprze się o framugę drzwi i tylko zapyta co się stało . można mu mówić co jest, to nawet nie raczy , mało ani zbadać ciśnienia ani obsłuchać każe iść do domu i się położyc czekać az samo przejdzie. Ludziska naprawde nie próbujcie korzystać z tego pogotowia bo na peno pomocy nikt nie dostanie, ale my Nna ZUS płacimy częso nawet podwujnie
~misio 4-06-2008 14:28
Jeśli Stanisław Woźniak będzie dyrektorem szpitala do za rok, dwa będzie go można zamknąć. Ten gość czym nie zarządza to doprowadza do ruiny. A Pan Biardzki zrobił dużo dla szpitala, rozwalił trochę to towarzystwo wzajemnej adoracji! Woźniakowi mówię zdecydowanie NIE!
~zxc 4-06-2008 22:06
Pan Biardzki z wykształcenia jest w pierwszej kolejności lekarzem.
~fan komury z kowar 5-06-2008 7:41
Stanisław Woźniak, dyrektor szpitala chorób płuc w Szklarskiej Porębie znamy i podziwiamy jak pieknie tamta placowke wylozyl na lopatki to jest nienormalne ze gosc bez osiagniec pozytywnych znowu bierze sie za to czego nie potrafi a nie potrafi zazadzac
~fan komury z kowar 5-06-2008 7:43
a pan pokoj jak busz kowboj pelna geba ze mu sie nie znudzi gdzies uslyszal ze dzwonia tylko kosciola nie zlokalizowal
~~psk 5-06-2008 12:29
Ale dlaczego chcą zmienić dr Binka to już wogóle nie wiadomo,dobry fachowiec i nikt na niego nie narzeka.Wieęc...........
basexx 5-06-2008 17:27
Biardzki to najlepszy Dyrektor w dziejach tego szpitala- pracowity, uczciwy i oddany temu szpitalowi- mimo że nie jest z Jeleniej Góry.I może właśnie dletego jest niewygodny- bo nieukładowy. Panie Pokój Pan się za takie decyzje skończy- i to szybko. A Biardzki zajdzie pewnikiem wysoko!
basexx 5-06-2008 17:29
A może dr. Binek po prostu nie chce pracować z Woźniakiem? Nie wszyscy w tym kraju za wszelką cenę pchają się do koryta....
~fan komury z kowar 6-06-2008 6:53
pan pokoj tez za bardzo to jako zazadzajacy niema sie czym pochwalic za czasow naczelnictwa w gopr tez nie byl lubiany i nic nie nawojowal , wiem to z autopsji -tak tak panie pokoj powinien pan odpuscic sobie i zajac sie kowbojka w pokojowym miasteczku ,bo innne pomysly pana jak np. krzyz na snieszce byl poroniony i zawsze ludzie co maja poronione pomysly- zadko nadaja sie do zazadzania chyba ze sa kowbojami . i szeryfami wlasnych interesow w wlasnym miescie , ale jelenia jak narazie do pana nie nalezy . a kowboy to wiadomo jaki zlepek jest to slow .
basexx 10-06-2008 20:58
~DonPedro 16-06-2008 13:50
Wielka strata dla szpitala. M.Biardzki to wybitny specjalista w zarządzaniu ochroną zdrowia jakich mało na Dolnym śląsku. A to,że dobrał się do tyłków ordynatorom kończącym prace o 10 rano i biorącym łapówy jest mu wypominane w postaci opinii : dyrektor wredny gnój i menda. Facet powinien dostać medal za to co robi. A całe środowisko wzajemnej adoracji (ordynatorzy, lekarskie "gwiazdy" etc) trzeba trzymać krótko za mordę bo taka ich uroda!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Na Polanie praca wre!  

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Remont ulicy Ogińskiego  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
800
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%