MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Pożary sadzy w kominach

Wiadomości: Jelenia Góra - Powiat
Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 10:44
Aktualizacja: 11:05
Autor: mea
Do trzech pożarów sadzy w kominach doszło wczoraj (09.12.) w godzinach przedpołudniowych w Jeleniej Górze i Kopańcu. Dzięki szybkiej interwencji straży pożarnej ogień nie zdążył się rozprzestrzenić.

W domku jednorodzinnym przy ul. Strumykowej w Jeleniej Górze, przed godz. 8.00, zapaliła się sadza w kominie. – W akcji gaśniczej, która trwała dwie godziny brało udział siedmiu strażaków – poinformował Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Po godz. 11.00 płonęła sadza w kominie w budynku wielorodzinnym przy ul. Daniłowskiego w Jeleniej Górze. – Dziesięciu strażaków z Jeleniej Góry i z Sobieszowa prawie trzy godziny gasiło pożar. By dostać się do płomieni trzeba było wywiercić otwór w przewodzie kominowym w piwnicy i na pierwszym piętrze – mówił Andrzej Ciosk.

Natomiast przed godz. 14.00 pożar sadzy w kominie wybuchł w domku jednorodzinnym w Kopańcu. – Przez trudny dostęp do komina pożar gasiło prawie cztery godziny szesnastu strażaków z Jeleniej Góry i Kopańca – powiedział Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Iwet 10-12-2012 13:52
Czas najwyższy , aby w trosce o zdrowie i życie ludzi , nie przypominać tylko im o obowiązkach spoczywających na nich ale egzekwować prawo w sprawie przeglądów kominiarskich. Dlaczego w innych krajach nie słychać o zaczadzeniu czy zapaleniu sadzy. Tam się kontroluje stan przewodów kominowych itd. mając na uwadze bezpieczeństwo ludzi. Mówi się - lludzie nie mają pieniędzy. Ale na kawę , papierosy i alkohol mają. Bo ktoś z tego ma zysk widać ! Czym mniej nas będzie to chyba lepiej dla rządzących :(
~AQUA 10-12-2012 16:40
Można to wpisać na poczet użytkowników kominów.Jednakże znając życie,kominiarze przychodzą,życzą sobie podpisu na kwitku za przegląd komina i znikają nie wiedząc nawet ,gdzie jest wejście na dach.
CН.W.D.P. 10-12-2012 16:42
ZAKAZAĆ POSIADANIA KOMINÓW!! I PO PROBLEMIE...
~luh 10-12-2012 16:55
do Iwet - a kto za granicą pali w piecach hehe tam kominki stoją dla ozdoby a w piecach to się pali od święta 1 x w roku - ogrzewania są gazowe albo elektryczne. Na zachodzie ludzie nie tracą czasu na palenie w piecach - mają inną świadomość, że paląc w piecach zatruwają środowisko w którym mieszkają , ale w Polsce ludzie są za biedni na prąd i gaz - tak matoły których wybieraliście z SLD, PiS, i PO doprowadziły Polaków na dno to teraz macie
~do ~luh | 10-12-2012 19:43
sama prawda i tylko prawda
~ZORRO1 10-12-2012 22:03
palą śmieci w piecach to teraz mają za swoje jak by palili drzewem i węglem to by nie było pożaru a spalają plastiki i inne śmieci i są efekty
~ 11-12-2012 9:32
Zorro , jestaes cienki w swoim wpisie, osad smoly w kominie powoduje wlasnie wigotne drewno , smieci daja zaplon tej smolistej skorupie, gdyz palac sie tworza wysoka temperature. Widac ze w zyciu nie uzytkowales do ogrzewania pieca, a madrzysz sie ponad stan swej wiedzy.
rymcycymcy 11-12-2012 9:57
Porządny człowiek, to odkręca kaloryfer i już ma ciepło ! :) ...a nie jakieś tam kominy, zadyma, noszenie chrustu ...itp :)
~tp 11-12-2012 11:29
Napisać można wiele ,a zrozumie tylko ten kogo to dotyczy.Wymądrzać się umiemy ,ale pomóc tym co teraz stracili wszystko ,marzną i nie mają gdzie mieszkać to ...po co? to nie my.Ale życie bywa pełne niespodzianek i często dotyka tych co ...byli tacy ...rozgadani.A mówią ,że Polacy umią pomagać???? Pamiętajmy ,że większość kominó
~tp 11-12-2012 11:31
....kominów jest stara i wymaga remontów.A funduszy brak ,a jak są to zawsze ktoś powie ...nie płacę .
~Iwet 11-12-2012 15:21
Palą w kominkach w innych krajach , gdyż to tańsze od gazu czy prądu. Jednakże chcąc podłączyć kominek do przewodu kominowego , właśnie uprawniony kominiarz musi dokonać przeglądu , "dopuszczając" do użytku. Mało tego , kominy są przeglądane sukcesywnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Walczyli o Puchar Wójta

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Tort w dowód wdzięczności

Dachowanie w Radomierzu

Co z dużą ilością nakrętek?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
34
Tak
44%
Nie
50%
Nie wiem
6%