MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Pożar w Jelfie? To tylko ćwiczenia

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 grudnia 2013, 9:44
Aktualizacja: 10:08
Autor: Angela/PSP
Fot. KM PSP w Jeleniej Górze
Gaszenie pożaru oraz ratowanie nieprzytomnego pracownika na drugim piętrze siedmiopiętrowego głównego magazynu przedsiębiorstwa farmaceutycznego Jelfa w Jeleniej Górze ćwiczyli w ostatnich dniach jeleniogórscy strażacy. – Zgodnie z przysłowiem „trening czyni mistrza” najwięcej wiedzy i umiejętności strażacy zdobywają właśnie podczas takich ćwiczeń – wyjaśnia A. Ciosk.

- Budynek i scenariusz ćwiczeń nie był przypadkowy – wyjaśnia st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. - W latach 90-tych w magazynie głównym miał miejsce duży pożar. Dlatego zdecydowano zlokalizować miejsce pożaru właśnie w tym obiekcie. Wspólne działania przyniosły wiele wniosków, które po realizacji pozwolą szybciej usunąć jakiekolwiek zagrożenie na terenie zakładu. Strażacy poznali obszar i obiekty przedsiębiorstwa farmaceutycznego, aby w przyszłości działać pewniej i sprawniej na jego terenie. Rozpoznano miejsca, w których występują materiały łatwopalne. Sprawdzono lokalizację przeciwpożarowych hydrantów zewnętrznych, urządzeń przeciwpożarowych, hydrantów wewnętrznych, przeciwpożarowych wyłączników prądu oraz gaśnic – wymienia A. Ciosk.

Ćwiczenia odbyły się w ramach doskonalenia zawodowego strażaków Państwowej Straży Pożarnej. W tych dniach (10 – 12.12) kierownictwo Jelfy przeprowadziło też praktyczny sprawdzian organizacji i warunków ewakuacji.

- Połączenie zakładowych ćwiczeń ewakuacyjnych oraz strażackich ćwiczeń spowodowało, że akcja miała przebieg zbliżony do rzeczywistości – jednoczesne prowadzenie ewakuacji oraz działań ratowniczo-gaśniczych – dodaje A. Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 16-12-2013 10:19
Wilk w lesie, lepiej go nie wywolywac. Chlopcy maja ofiarne nastawienie i ducha bojowego, ale ten zdezelowany Jelcz to relikwia komunizmu. Czas by zastapic go duza i nowoczesna jednostka.Pozazdroscic innym miastom. Jelenia gora dzieki wladzom stala sie zasciankiem. Czas zatrzymal sie i diabel mowi dobranoc. Jest przymiarka do 49ciu wojewodztw.... juz napewno wojewodztwem oglosi sie rozkwitajacy Boleslawiec. JG to juz historia rozwoju, bylo i nie bedzie.
~ale jaja 16-12-2013 12:32
XXI wiek a straż ćwiczy gaszenie 30 metrowego budynku zabytkowym jelczem z drewnianą drabiną,no ale ważne że milicja dostaje nowe 300 konne bryki i robociki,monty python sie chowa;)
~rrrrrr 16-12-2013 21:36
NO NIEZŁY SKANSEN SIĘ ROBI
~fir 16-12-2013 22:56
technologia na fotkach jak w usa,tyle że w latach 50-tych,żałosne że państwo nie inwestuje w tak strategiczne dziedziny jak straż.
~??? 17-12-2013 8:34
Przecież nie ma juz Jelfy , teraz jest Valeant jeśli się nie myle ?
~INFO 17-12-2013 11:55
jest Jelfa i Valeant , dwie osobne spółki..
~ 17-12-2013 20:51
Jeszcze tylko ARIZONY brakuje i PRL jak malowany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Minka na sobotni wieczór

Skalne ławki pod Szrenicą

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%