MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Pożar stodoły w Małej Kamienicy i sadzy w Jeleniej Górze

Wiadomości: Region
Niedziela, 18 grudnia 2016, 12:42
Aktualizacja: 12:53
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Archiwum
Dzisiaj (18.12) do godziny 11. 00 jeleniogórscy strażacy dwukrotnie wyjeżdżali na akcje gaśnicze. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru stodoły we wsi Mała Kamienica. Drugie – palącej się sadzy w przewodzie kominowym w budynku przy ulicy Hallerczyków w Jeleniej Górze.

Do jej gaszenia stodoły w Małej Kamienicy zostało zadysponowanych osiem zastępów ratowników, w sumie w akcji gaszenia budynku uczestniczyło 45 strażaków. W momencie przybycia pierwszych zastępów, ogień objął już cały budynek. Stodoła spłonęła doszczętnie. Strażacy dogasili pogorzelisko, które następnie zostało przeszukane, gdyż istniało prawdopodobieństwo przebywania w nim ludzi. Na szczęście nie było ofiar.

Natomiast na ulicę Hallerczyków został skierowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2, który ugasił palącą się sadzę nie pozwalając na rozwinięcie się pożaru.

Paląca się sadza w przewodach kominowych jest bardzo częstą przyczyną wyjazdów do akcji gaśniczych jeleniogórskich strażaków. Warto przypomnieć, że obowiązek czyszczenia przewodów kominowych spada na zarządcę budynku lub jego właściciela, a reguluje to Art. 62 1. Prawa Budowlanego mówiący o tym, że obiekty budynki powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli okresowej co najmniej raz w roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Wraca pomysł łączenia muzeów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~siwy 18-12-2016 14:13
To byla Nowa Kamienica
~utfu 18-12-2016 16:09
w kominach to się pali ale smoła a nie sadza - smoła powstaje wskutek nieprawidłowego palenia drewnem i węglem palcie koksem będzie ok żadne czyszczenia nawet raz w tygodniu nie zapobiegną zapaleniom - tylko nalezy umieć palić i palić dobrym opałem a nie szmelcem
~MIeszkanka Nowej Kamienicy 18-12-2016 19:39
Dokładnie to była NOWA KAMIENICA !!!
~Plociura 19-12-2016 12:03
Dlaczego stodoła była opuszczona ? Dlaczego w niej nikt nie mieszkał ? Gdzie były zwierzęta ? A może jakiś bezdomy z Jeleniej w niej urzędował. Nie to żebym interesowała się cudzym życiem ale chciałabym znać odpowiedzi .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Zatrzymanie złodziei uli

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
733
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%