MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Pożar na Spółdzielczej, 17 osób ewakuowanych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 lutego 2014, 10:30
Aktualizacja: 11:00
Autor: Angela
Sporo strachu najedli się mieszkańcy wielorodzinnego budynku przy ul. Spółdzielczej w Jeleniej Górze, gdzie w sobotę (8.02) doszło do pożaru sadzy w kominie. Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali 17. lokatorów, bo w budynku pojawił się tlenek węgla. Na miejsce wezwano ekipę pogotowia ratunkowego, która na czas akcji zaopiekowała się starszą, schorowana kobietę. Nikomu nic się nie stało.

Ogień w kominie pojawił się kilka minut przed godziną 19.00. Na miejsce wezwano strażaków, którzy planowali przeprowadzić rutynową akcję i ugasił płonącą sadzę piaskiem. Podczas udrażniania przewodu kominowego, dym cofnął się jednak do mieszkań powodując silne zadymienie całego budynku. Po ponad dwugodzinnych działaniach strażaków lokatorzy mogli wrócić do mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tragiczny finał bójki

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Wykorzystał okazję i ukradł elektronarzędzia

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~sąsiad 10-02-2014 13:57
BRAWO Wpisuje jako 1 . Bo ktoś musi zacząć. Nie wpisuje dla kogo brawa. Rymcy niech coś napisze więcej
~taka mała 10-02-2014 19:18
pod jakim numerem domu może ktoś wie bo na spółdzielczej jest dużo domów
~gość1 10-02-2014 21:13
nie paliła się sadza tylko kreolit tzw smoła w kominie nie wiem dlaczego , ale często tzw pożar sadzy nie jest pożarem sadzy lecz smoły w kominie . Smoła to ostatni częste zjawisko powstaje z przyczyn złego użytkowania kotła . Spalanie w niskiej temperaturze paliwa oraz mokrego i złej jakości przyczynia sie do powstawania smoły. Na smołę nie ma rady tylko mechanicznie można ją usunąć.
~do gość1 11-02-2014 1:29
albo wypalić ;)
~gość1 11-02-2014 17:36
Z wypaleniem smoły mogą być problemy może dojść do zaczopowania sie kanału i w rezultacie wybuchu rozerwania ściany kominowej i co w tedy jeszcze większy problem !!!
~świadek 12-02-2014 0:02
Jak zwykle Angela "...słyszy że dzwonią, ale nie do końca w jakim kościele..." straż pożarna została wezwana z powodu zadymienia mieszkań, które powstało na skutek przedostania sie dymu z szybu kominowego do szybu wentylacyjnego, a nie z powodu "...pożaru sadzy w kominie...". Nie było "silnego zadymienia mieszkań"... i nic sie nie "cofało" tylko straż pożarna po szybkim rozpoznaniu, postanowiła udrożnić szyb kominowy, który najprawdopodobniej był powodem w/w zadymienia. Mieszkańcy klatki schodowej, na której doszło do w/w incydentu, zostali ewakuowani z przyczyn bezpieczenstwa. Nie było żadnego Pożaru !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Kolizja na Wincentego Pola

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Radośnie i bezpiecznie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
829
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%