MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pożar na Gapie ugaszony

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 kwietnia 2018, 18:09
Aktualizacja: 18:11
Autor: WAC
Około dwa hektary lasu spłonęło ostatecznie podczas pożaru, który szalał w rejonie góry Gapa. Walkę z ogniem strażacy zakończyli dziś (8.04) po godzinie 13.00.

Akcja gaśnicza, w której uczestniczyło łącznie 65 strażaków trwała prawie dobę. Była wyjątkowo trudna ze względu na teren, do którego trzeba było dowozić wodę do gaszenia, pokryty licznymi wiatrołomami pozostałymi po przejściu orkanu Grzegorz. Zadanie strażakom utrudniał też silny wiatr, który sprzyjał rozprzestrzenianiu się ognia. Wszystko wskazuje, że przyczyną było podpalenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wykorzystał okazję i ukradł elektronarzędzia

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Spłonął pustostan w Przecznicy

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ccars 8-04-2018 20:32
Nie góra tylko wzgórze i nie Gapa tylko Gapy ...
~ 8-04-2018 21:56
To nie jest istotne! Istotna jest zbrodnicza nonszalancja leśników palących ogniska!!!
~Opalecznik 9-04-2018 8:14
Gwizdy, gwizdy, gwizdy dla Lasów Państwowych które to w skuteczny sposób mordują w lesie przyrodę. Jest okres lęgowy ptaków nawet to ich nie odstrasza od tego by hurtowo dalej wycinać zdrowe drzewa które to w 80% w celu zachłanności i zysku są wywożone do Niemiec. Złodziejstwo, chciwość, pycha i morderstwo w pełnej krasie wystarczy przejść się do lasu, nie sądzę że ktoś przed ścięciem drzewa sprawdza czy na drzewie są jakieś gniazda z jajkami itd. tną hurtowo w całej Polsce jak popadnie mordując nienarodzone ptaki. Szkoda w tym wszystkim jest to że wszyscy tutaj mieszkający mają to w 4 literach, nawet dają się w bambuko robić z walką ze smogiem i słono płacą za wymianę pieców w domach. Nic to nie da jak drzewa które to skutecznie hamują powstający smog w naszym regionie są masowo na wielką skalę usuwane z naszych lasów. Za komuny nigdy nie było takiej wycinki na taką skalę to świadczy o patologi i chciwości na urzędowym fotelu który zasiada tam teraz dany człowiek.
~ 9-04-2018 13:36
A gdzie jest wzgórze Gapy.
~ 9-04-2018 14:43
do: ~ (13:36)
Za rogiem :)
~Andrzeju_jak_ci_na_imie 9-04-2018 16:43
Opalecznik, Wzgórze Gapy nie jest akurat w zarządzie Lasów Państwowych. Skąd masz dane że 80% idzie do Niemiec? Łatwo rzucić liczbą, tylko że sam sobie ja wymyślasz.
~xvvFb 9-04-2018 21:19
do: ~Andrzeju_jak_ci_na_imie (16:43)
pracuje na stolarni która ściąga deski z niemiec z pochodzenia naszego rejonu ma dobre dane
~Maślaczek. 9-04-2018 21:35
do: ~Andrzeju_jak_ci_na_imie (16:43)
Znajomy mi mówił że większość drzew jest wywożona do Niemiec do Bautzen gdzieś w tamte rejony. Tak czy siak sprzedajny rząd okrada nas na lewo i faktycznie hurtowo tną drzewa w całej Polsce i nie ważne czy jest to jakiś park krajobrazowy czy Narodowy, tną jak lecą. Z resztą sam mieszkam w Przesiece i od ponad roku do lasu pójść nie mogę bo gdzie pójdę to mam znaki zakazu do lasu bo odbywa się wycinka przez cały boży rok. Więc co to napisał Opalecznik jest całą prawdą bo sam widziałem jak ostatnio wywożono z kilka ciężarówek zdrowe drzewa z Parku Narodowego Gór Stołowych z drogi z Błędnych Skał co ciekawe było to przed 6 rano co świadczy o tym że po nocach to wywożą byle jak najmniej ludzi się dowiedziało bo jak inaczej można to wytłumaczyć?.
~Samburyn 11-04-2018 8:21
Dlaczego ci złodzieje zdrowych drzew z polskich lasów nie są powstrzymywani od tego jawnego procederu i pociągnięci do odpowiedzialności karnej.Ludzi surowo karano za wycięcie jednego drzewa i to na własnej posesji, a tu bezkarna masowa grabież na naszych oczach-jakaś legalna mafia ma na tym ogromne zyski.Opamiętamy się jak dla Niemców i obcego kapitału wytną w Polsce wszystko,ale będzie już za późno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Auto wypadło z drogi

Znowu auto na chodniku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
731
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%