MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Pożar na Gapie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 7 kwietnia 2018, 20:08
Aktualizacja: Niedziela, 8 kwietnia 2018, 18:21
Autor: WAC
Fot. Użyczone/MPGK
Dzisiaj (7.04) po południu po raz kolejny jeleniogórscy strażacy wyjeżdżali do pożaru lasu w okolicy Gapy, gdzie po jesiennych wichurach prowadzone są roboty porządkowe.

Dziewięć jednostek straży pożarnej walczy od kilku godzin z pożarem lasu w pobliżu Jeżowa Sudeckiego.
Ogień zauważono około godziny 15.00. Płomienie objęły obszar około hektara. Akcję gaśniczą utrudnia trudno dostępny teren oraz wiejący wiatr, który sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Za „kółkiem” bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Dachowanie po alkoholu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ccars 7-04-2018 22:51
Gora Gapy a nie Gapa :)
~wtf? 8-04-2018 10:48
gnojstwo podpala wszędzie trawy na potęgę,wczoraj paliło się w kilku miejscach nie tylko na górze gapy
~mercik 8-04-2018 14:08
To nie gnojstwo, to Lasy państwowe. W naszych lasach tną drzewa na potęgę i palą ogniska by wypalić drobne gałęzie. O ile w zimie nie było z tym problemu to niestety z tych ognisk które to oni zostawiają w lesie robią się pożary. Kto chodzi po lasach to sam widzi co tam się dzieje tną hurtowo jak popadnie nawet w okresie lęgowym ptaków.
~Boss 8-04-2018 16:48
do: ~mercik (14:08)
Dokładnie Ci co robią wycinkę często palą ogniska tu szukałbym przyczyn pożarów a nie że ktoś idzie i podpala ludzie przejdźcie się po lasach kiedyś prace w nich wykonywali drwale i leśnicy dzisiaj robią to barany które pierwszy raz trzymają piły w rękach lasy wyglądają jak poligony ta przyroda nie odrodzi się przez lata tym powinna zająć się prokuratura to jest dewastacja która nie ma nic wspólnego z pozyskiwaniem drewna ,rębnią czy porządkami Ci bandyci niszczą wszystko szlaki ,trasy rowerowe tak dzieje się w całym rejonie
~retryk 8-04-2018 14:25
Z resztą zdjęcia mówią same za siebie, pożar był tam gdzie odbyła się wielka wycinka drzew. Na Pogórzu Karkonoskim tam gdzie już była wycinka rosną pojedyncze kikuty drzew jeden obok drugiego 30-70 metrów od siebie. Nie zdziwcie się jak przyjdzie halny to te drzewa padną i połamią się jak patyki. To co odwala polski rząd, tnąc hurtowo drzewa w lasach to jest jedna wielka katastrofa nie mająca nic wspólnego z ekologią, pielęgnacją lasu poniszczone runo leśne to standard mordowanie piskląt ptaków na drzewach to standard po tną nawet w okresie lęgowym wystarczy pójść do lasu i się o tym przekonać.
~BB 8-04-2018 19:19
Ewidentna wina Tuska !!!!
~ 9-04-2018 5:31
Rany boskie gdzie są drzewa??!!
~ 9-04-2018 5:35
Czas na zebranie się pod ratuszem w grupie i zapytać kto stoi za tym bandyckim procederem handlu naszymi płucami zielonymi stoi,
~!!!!!!! 9-04-2018 23:59
Kto wogule pozwala takim,wycinać te piękne drzewa które rosną w,lesie. Przecież drzewa są naszymi płucami które,wytwarzają tlen ! A przeto też chronią nas,przed wszelkimi szkodliwościami w powietrzu. Nie powinno się,tak masowo wycinać drzew które są,zdrowe i piękne. Przecież to jest okrucieństwo i jak tak,można bez celowo niszczyć takie drzewa.Przecież drzewa są po to,by nas chroniły od wszystkiego. Np. to jak wziąść i nogę obciąć sobie.Takie drzewa powinny,być chronione i monitorowane przez służby specjalne.I też nie powinno się,kraść z naszych lasów drzew i je,wywozić do handlu do Niemiec. Powinnyśmy ratować nasze drzewa a nie,ich niszczyć .Kto to widział żeby,tak na potęgę wyrąbywać drzewa. Zgroza dla,tych którzy tak,wycinają te drzewa.Jak tak można -czy ludzie są bez serca żeby, tak robić. ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Staranował trzy samochody

Kradzież, której… nie było

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

Dwupasmówką pod prąd

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
695
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%