MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Pożar cysterny w Jakuszycach – ćwiczenia

Wiadomości: Region
Sobota, 15 października 2016, 7:36
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (14.10) o godzinie 10.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze odebrał zgłoszenie, że w Jakuszycach przy stacji paliwowej pali się cysterna z olejem napędowym, a pożar rozprzestrzenia się także na pobliski las. Na miejsce zdarzenia zostało wysłanych 20 zastępów straży pożarnej. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, które odbyły się w Jakuszycach.

- Przede wszystkim chodzi o sprawdzenie powiatowego planu ratowniczego oraz skoordynowanie współdziałania wielu służb. Ważnym elementem takich akcji jest także współdziałanie strażaków, którzy na co dzień nie mają okazji ćwiczyć w takich manewrach jak dzisiaj. Dlatego do dzisiejszych ćwiczeń zaangażowaliśmy także kompanię straży pożarnej z Lwówka Śl. – powiedział rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze kpt. Andrzej Ciosk

O roli policji podczas tych ćwiczeń powiedział zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze nadkomisarz Zbigniew Klimek. - Współpracujemy na miejscu katastrofy w Jakuszycach. Rolą policji jest zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zorganizowanie objazdów, aby strażacy i inne służby ratownicze mogły bezpiecznie prowadzić swoje działania.

W ćwiczeniach policjanci wykorzystali także wóz monitoringu wizyjnego, który będzie współpracował z dronem, aby na bieżąco z powietrza monitorować przebieg akcji i przekazywać informacje dowódcy działań. W ćwiczeniach zaangażowanych było około 100 osób w tym 85 strażaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Seryjny złodziej pod kluczem

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

"Mistrzowie" parkowania

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ja 15-10-2016 9:55
ciekawe
~xyz 15-10-2016 22:09
Darmowa reklama firmy M :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolejne automaty do gier hazardowych zarekwirowane

Pożar Hotelu Gołębiewski

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

W Żeromie z... Żeromskim!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%