MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Pożar budynku wielorodzinnego w Dąbrowicy – ewakuowano cztery osoby, w tym dwójkę małych dzieci

Wiadomości: Dąbrowica
Piątek, 14 grudnia 2012, 11:11
Aktualizacja: Sobota, 15 grudnia 2012, 9:20
Autor: Angela
Fot. st. kpt. Andrzej Ciosk
Gdyby nie zimna krew jednego z lokatorów, pięcioosobowa rodzina mogłaby zostać bez dachu nad głową – wczoraj (13.12) kilka minut przed północą od pieca zapalił się budynek wielorodzinny w Dąbrowicy. Na szczęście w porę obudziło się małżeństwo, które ewakuowało dzieci w wieku 9–miesięcy i 10 –lat. Mężczyzna przygasił też ogień gaśnicą samochodową, wezwał straż pożarną, wyniósł butle gazowe i odłączy prąd. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru oraz szacowanie strat.

Pożar wybuchł na parterze w pomieszczeniu, w którym był piec obok którego zgromadzony był opał i inne materiały łatwopalne. Widząc całą sytuację, małżeństwo zabrało dziewięciomiesięczną córeczkę i 10 –letniego syna do sąsiadki na piętrze. Z parteru ewakuowała się również inna lokatorka. Mężczyzna natomiast zaczął gasić ogień gaśnicą samochodową. W tzw. międzyczasie wezwał strażaków, wyniósł z budynku butle propan butan i odłączył dopływ prądu.

Dzięki temu ogień nie rozprzestrzenił się na cały budynek. Lokator przepłacił to jednak podtruciem dymem. Przybyli na miejsce strażacy ugasili pożar i wezwali pogotowie ratunkowe, którego zespół przebadał mężczyznę.

- W związku z tym, że na pierwszym piętrze było też trochę dymu, na czas akcji zarządziłem ewakuację dwóch dorosłych osób i dzieci – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Poważnie okopcone zostały trzy pomieszczenia, zniszczone przez pożar. są sprzęty i wyposażenie pomieszczeń. Trwa szacowanie strat – dodaje A. Ciosk.
W dwugodzinnej akcji udział wzięło 12. strażaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Brak wyobraźni kierowcy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jancio 14-12-2012 11:46
Brawo dla lokatora. I z innej beczki: Radzę zmienić zabezpieczenie inst. c.o. - piec na paliwo stałe musi mieć system "otwarty" - bo mogą być gorsze skutki, pozdrawiam
~ 14-12-2012 12:15
Jak zazwyczaj, szkoda ludzi, zima. Ale, czy znow zawiodlo myslenie i brak przewidywania? Wiadomo taki piec to ogien, ciasnota obok nie moze byc skladzikiem czy miejscem kontaktu z temperatura nawet materialow izolacyjnych na rurach. Teraz straty, dobrze ze nikt nie cierpial fizycznie.
~ 14-12-2012 13:02
Znowu w Dabrowicy...tam juz Joasia zginela w plomieniach.
~ 14-12-2012 14:28
Przykre, takie nieszczęscie przed samymi świętami. Trzymajcie się!!!
~ 14-12-2012 15:04
Zapomniana wiocha: Dabrowica. Szkoda, ze nie ma juz tam ksiedza Stasia.... Jak oglada sie te zdjecia, to ma sie wrazenie, ze to zdjecia z Rumunii albo jakiego jeszcze bardziej zacofanego kraju...a to UE...srodek Europy....era wirtualnych kontaktow...dziwie sie tylko, ze debatuje sie w tym chorym kraju nad legalizacja haszyszu albo nad tym, czy wiatrak produkujacy tania energie zepsuje krajobraz, czy nie. A tu pozar za pozarem, a zima dopiero sie zaczyna. Macie piekne krajobrazy: w Dabrowicy. Ale to wszystko o wsi, o ktorej prezydent miasta nigdy nie slyszal.
~rumcajs54 14-12-2012 15:06
Dobra, dobra. Brawo za refleks i zimną krew. Ale żeby zaraz ewakuować rodzinę piętro wyżej zamiast jak najdalej od potencjalnego niebezpieczeństwa ? Prorok jakiś czy cóś....
~gw7azda 14-12-2012 19:36
9 zdjęć i z żadnego nie wynika, który to budynek.
~@15;04 14-12-2012 20:29
PObudka!2 mln polskich dzieci żyje w nędzy! Jak podają portale 2 mln polskich dzieci żyje w nędzy. Sukces?Oczywiście bo mogło być 5 mln.Otóż okazuje się,że połowy polskich rodzin nie stać na wysłanie dzieci na tygodniowy wypoczynek.Sytuacja materialna dzieci została oceniona na ostatnim miejscu wśród 21 państw europejskich. Ponieważ od 7 lat nie zmieniły się kryteria przynawania zasiłków i stypendiów,drastycznie spadła ilość dzieci korzystających z pomocy! Głodne dzieci w Polsce to fakt a pieniądze na dożywianie też zmniejszono drastycznie,zrzucajac problem na gminy! Pamiętam dzieciaki spędzające całe dnie w szkole,nie dlatego ,że kochają to miejsce tylko dlatego ,że dostawały tu jeść.Pamiętam lekcje,gdzie przed dużą przerwą ciagle pytały:prosze pani ile jeszcze do przerw
~****** 17-12-2012 14:08
Szkoda mi państwa bardzo byłam w tym budynku i widzałam takie szkody na święta

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Groził żonie i dzieciom – musi opuścić mieszkanie

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Policjanci poszukują właścicieli przedmiotów ze zdjęć

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ukradł i nie chciał oddać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2066
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%