MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powtórka z Wałbrzycha nam nie grozi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 26 kwietnia 2008, 12:40
Aktualizacja: Niedziela, 27 kwietnia 2008, 7:33
Autor: ROB
Fot. TEJO
W Jeleniej Górze nie będzie głodówki jak w Wałbrzychu, bo nikt nie zajmuje siłą mieszkań komunalnych. Miasto ma spokój, ale wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na ochronę tych lokali.

W mieście biedaszybów nielegalnie zajęto ponad 350 mieszkań socjalnych. Ludzie wprowadzali się bezprawnie, a kiedy miasto chce ich stamtąd wyrzucić odcinając prąd i wodę, kobiety zaczęły protest głodowy.

– Nam to nie grozi. W ubiegłym roku mieliśmy dwie próby nielegalnych zajęć mieszkań – mówi Lucyna Januszewska, dyrektor ZGL Północ. – Jedna została szybko wyjaśniona. W drugim przypadku rodzina wprowadziła się do mieszkania innej osoby, która wyjechała na dłużej. Jesteśmy w trakcie rozwiązywania tej sprawy.

Większych problemów z zajmowaniem siłą mieszkań nie ma też ZGL Południe. To dlatego, że oba zakłady wynajmują firmy ochroniarskie, które pilnują pustostanów. Łącznie ZGL-e na ochronę wydają ponad 50 tysięcy złotych rocznie.

Można byłoby zaoszczędzić, gdyby puste lokale były od razu zasiedlane. – Problem, że przygotowanie lokalu trochę trwa. Trzeba zabezpieczyć środki na remont, potem przeprowadzić procedurę przetargową na wykonanie wykonawcy, no i wykonać remont. Dlatego mieszkańcom wydaje się, że nic nie robimy z lokalami, a to nieprawda – mówi Lucyna Januszewska.

W Jeleniej Górze rocznie przyznawanych jest ok. 50 mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Wampir Hochbergów

Rondo bez dotacji

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Tak trzymać twardą łapą ? 26-04-2008 18:03
Gdzie się podziała Polska rodzina! Gdzie mają dzieci odrabiać lekcje chyba pod mostem przy świeczkach. Zdziwieni ,że młodzi i bezdomne rodziny wyjeżdżają z paszportem w jedną stronę. W mieście jest szereg pustostanów do zasiedlenia niestety nie dla polskich rodzin. Widać ,że polityka urzędów w Wałbrzychu zmierza do wysiedlenia produktywnych rodzin z naszego kraju Niestety patologia ta odbywa się w majestacie obowiązującego prawa. Lepiej żeby mieszkania stały puste i nie przynosiły dochodu. Mieszkania sprzedawane z Urzędu Miasta za 1% są podnajmowane młodym rodzinom za 1000 zł miesięcznie. Do czego to za parę lat doprowadzi w mieście zostaną sami emeryci i urzędnicy i będą sprowadzać ludzi z dalekiego wschodu. Zjawisko to widać już na rynku pracy. Uffffffffff !!!!!!!!!!!
~ 26-04-2008 18:31
fajna dyrektorka lubie ją
~seeee 26-04-2008 19:03
A po co wydawać 50 000 na ochronę skoro wiele rodzin chętnie wyremontowało by te mieszkania we własnym zakresie ??? A tak muszą czekać aż zgl zbierze kase na remont , totalna bzdura zresztą jzk cały zgl !
~mnb 26-04-2008 19:44
ciekawe tłumaczenie,że muszą zabezpieczać środki na remont?wiem o takim pustostanie w centrum,gdzie około 10 lat temu eksmitowali rodzinę i to mieszkanie stoi puste.Oczywiście traci na tym miasto,gdyż nieremontowane niszczeje w zastraszającym tempie.I jaka tu polityka,chyba chodzi o to,żeby ktoś kupił po promocyjnej cenie,a ludziom mydli się oczy "zabezpieczaniem środków na remont"
~widze 26-04-2008 20:49
Zgl To ZŁODZIEJE JAKICH MAŁO .........ciekawe kiedy zajmą się tym odpowiednie służby????????
~richthofen 26-04-2008 20:59
Co to znaczy "powtórka z Wałbrzycha nam nie grozi" ? komu "nam".Co to znaczy, że "miasto ma spokój"? A "my" co mamy? Mieszkania za 3 miliony? 100% poparcia dla kobiet z Wałbrzycha! Gdzie ci ludzie mają mieszkać? Kogo dzisiaj stać na mieszkanie? Kto jest odpowiedzialny za zapewnienie mieszkań komunalnych? Miasta i gminy plus państwo. Dlaczego przez tyle lat nie uchwalano planów zagospodarowania przestrzennego, nie przeznaczano miejskich gruntów pod zabudowę komunalną? Dlaczergo nie przeznaczano na to gruntów innych agerncji państwowych? Balcerowicz + wolny rynek w takich warunkach = nędza i bezdomność dla ubogich a zyski dla bogatych
~biedronka 26-04-2008 21:02
Taaak, niech zgl remontuje te lokale, a potem wyda je ludkom, którzy szybko i skutecznie lokal zdewastują. A normalni, młodzi ludzie niech sobie jadą na wyspy.Smutne, ale prawdziwe, Młodzi na starcie, zarabiający grosze w marketach, nie mają sznas na mieszkanie komunalne, nie mają szans na uzyskanie kredytu na zakup własnego lokum, więc tylko jedno mają wyjście-wyjadz, albo gnieżdżenie się latami u rodziców.
~Greg 27-04-2008 4:53
"wykonanie wykonawcy" ? Brawo !
~Jak jest w Irlandii ? 27-04-2008 7:44
Do Irlandii w zeszłym roku wyjechały dwie znajome rodziny z Jeleniej Góry,które nie miały szans na mieszkanie. Pracowali ciężko w supermarketach. Po roku przyjechali na urlop do Polski,mają tam mieszkanie,dzieci chodzą normalnie do szkoły .dostają darmowe posiłki w szkole..Na wychowanie dzieci tzw.rodzinne dostają dwieście euro tygodniowo.Do Jeleniej Góry nie chcą wrócić,bo tu przeżywali gechennę brak mieszkania jedna pensja szła na wynaim.
~wkurzona 28-04-2008 10:29
Pani Dyrektor! - od wielu lat siedzi dziki lokator w mieszkaniu przy ul. Wyczółkowskiego 55, i co - i nic!!! Pani zastępca coś o tym wie!!!
~Lila 28-04-2008 11:07
Przy powstancow Wielkopolskich tez sa lokale puste jeden to juz bardzo dlugo I niszczeje. Dajcie to mieszkanie potrzebujacym a nie niszczeje i stoi puste

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

Bosskie kobiety

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Osiedle zmienia się

Inauguracja senatora

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%