MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Powstanie cmentarz przy Malinowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 listopada 2017, 15:08
Autor: tvdami
Miasto Jelenia Góra w najbliższym czasie zamierza przeznaczyć około 5 milionów złotych na budowę nowego cmentarza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Przebudowa chodnika

Śmierć na żwirowni

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~danuta glinda 2-11-2017 17:51
Walcze o ogrodek cmentarny dla osob ,ktore nie maja rodzin lub zycza sobie wspolne miejsce bez pomnikow czy tablic,czasami trzeba ogrodek warzywny zamienic na cmentarny,warto poczekac na nowe przepisy pochowkowe PiS-u w ktorych sie mowi ze prochy bedzie mozna zatrzymac prywatnie ,moze rozszerza o mozliwosci rozsypania w gorach ,morzu czy prywatnie wybranych miejscach.W tym zakresie potrzeba madrych rozwiazan.
~Widzę 3-11-2017 8:22
Nie można w nieskończoność powiększać cmentarzy ,kilka metrów kwadratowych na jeden grób aby później postawić "pałac" .Pycha ,pokazanie statusu nieboszczyka czy żyjących ?Czas na kolumbarium ale takie ładne.
~DO PRZODU 3-11-2017 9:39
Nie tędy droga. Pochówki trzeba zreformować. Postawić kolumbaria, tylko sensowne, nie takie jak jest na starym cmentarzu. Kolumbarium z kryptami nie jedna nad drugą, ale obok siebie, żeby krewni mogli jednocześnie stać przed kryptą swojego zmarłego. Kolumbaria zajmują o wiele mniej miejsca. A i jeszcze ławeczki by się przydały przed kolumbariami, bo nie idziemy do czyjegoś grobu po to żeby spojrzeć tylko, ale również powspominać, w myślach porozmawiać .
~Annadi 3-11-2017 10:43
Wystarczy nie stawiać olbrzymich grobowców. Zlikwidować "ogrodki" i miejsce się znajdzie. Nie można ludziom narzucać kolumbarii, bo to i tak nie przyjdzie. Nie każdy chce być skremowany.
~ 7-11-2017 8:16
Brzydkie są te nasze cmentarze. Ale to przez małostkowość ludzi. Grobowce są paskudne. Podobają mi się te z amerykańskich filmów. Trawka. Mała płytka z napisem. Czysto i estetycznie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Klasyki zjechały do Kowar

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
450
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%