MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Powstańców Śląskich zmieni oblicze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 24 maja 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angela
Fot. Angela
Dziurawa, ze szczątkami chodników i kanalizacji oraz bez oświetlenia – tak wygląda dziś ulica Powstańców Śląskich. Od jesieni przyszłego roku będzie lepiej.

O tym, jak wygląda dzisiaj ulica Powstańców Śląskich najlepiej wiedzą przedsiębiorcy prowadzący tam swoją działalność, mieszkańcy i dzieci, które codziennie chodzą tą drogą do pracy i szkoły. Ich do konieczności remontu tej drogi przekonywać nie trzeba.
– Kiedy pada deszcz to ulica zamienia się w jedną wielką kałużę. Część ulicy w ogóle nie ma chodników, w drodze są dziury i kiedy jadą samochody cała woda ląduje na naszych ubraniach – mówią Kasia i Ania, uczennice podstawówki.

Stąd decyzja o przebudowie ulicy Powstańców Śląskich z wybudowaniem łącznika do ulicy Waryńskiego jako połączenia z ulicą Wincentego Pola, które ma być elementem rewitalizacji tej części miasta. Przy tej ulicy znajduje się kilka zakładów, przychodnia i magazyny Jelfy oraz budynki mieszkalne. Sama ulica Powstańców Śląskich też nie wygląda najlepiej, wypadają tam duże dziury. – Przedsiębiorcy i mieszkańcy od dłuższego czasu wnioskowali o remont drogi i budowę łącznika - mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Istniejąca nawierzchnia zostanie przebudowana i wzmocniona, będą też nowe chodniki i trawniki. Przy tak wyremontowanej jezdni staną nowe znaki pionowe oraz 46 sztuk lamp ulicznych. Przebudowany zostanie gazociąg i kanalizacja deszczowa.

Na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Waryńskiego wykonany zostanie łącznik z około 550 m nowej kanalizacji deszczowej, która da możliwość odwodnienia pasa drogowego. Przy ulicy Powstańców Śląskich pojawi się na 7500 metrów kwadratowych nowej nawierzchni i 750 metrów chodników – mówi Jerzy Bigus.

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do przetargu na wykonanie tych prac do siódmego czerwca br. Zakończenie prac przewidziane jest na 15 października 2011 roku. W 2010 roku miasto na to zadanie wyda ponad 1,3 mln zł, dodatkowe 1,8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego z Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Planowali zamach na prokuratora krajowego

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena w ruchu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 24-05-2010 9:18
no w koncu sie wzięli by ludziom żyło i chodziło sie lepiej!!!!!
~xyz 24-05-2010 10:38
oby nie było tak, że znów przyjedzie ekipa remontowa z "profesjonalnym" sprzętem z Siedlęcina - rzuci parę "placków" asfaltu, przyklepie łopatą i po robocie. Mieszkańcy ulicy już kilkukrotnie wnioskowali zbierając masę podpisów o remont drogi ale ta forma czystej demokracji w Czerwonej Górze jeszcze chyba nie zatrybiła. Fajnie, że nareszcie będzie można jechać z prędkością normalną...a nie 15km/h
~ 24-05-2010 11:56
zaorać od wyskości stadionu
~Eweluniaaa 12-06-2010 20:53
Właściciel Hotelu który prowadzi sklep jest troszkę nie w porządku do ludzi tam mieszkających mieszka tam moja koleżanka opowiadała mi że Ten "wypierdek-właściciel" pojechał sobie na wczasy i stwierdził że jemu prąd nie jest potrzeby a teraz przez cały miesiąc Domownicy Hotelu mieszkają bez oświetlenia ! Szczyt bezczelności !! A tak od siebie to Powstańców Śląskich to ruiny i tyle !! te budynki "niektóre" nie nadają się do mieszkania no ale.. jak kto woli !! xDD

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Obieżyświat w Lwówku

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Ratunek ze śmigłowcem

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%