MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powstańców Śląskich – w październiku jak po stole

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 6 września 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Trwa remont ulicy Powstańców Śląskich z budową łącznika do ulicy Waryńskiego, który rozpoczął się trzy tygodnie temu. Do niedawna droga była dziurawa, z resztkami chodników i kanalizacji oraz bez oświetlenia. Do zakończenia prac pozostało pięć tygodni.

Przetarg na to zadanie wygrało Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Obecnie wykonywane są prace dotyczące uzbrojenia terenu czyli kanalizacji deszczowej.

W ramach robót przebudowana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni wraz z jej wzmocnieniem na odcinku tysiąca sto metrów. Obecna jezdnia zostanie zerwana, położona zostanie podbudowa, a na niej 7444 m kw. nowej nawierzchni. Powstanie też nowy chodnik z kostki brukowej, krawężniki i trawniki z zasianą trawą. Przy tak wyremontowanej jezdni staną nowe znaki pionowe oraz 26 sztuk latarni. Zmodernizowane zostanie też istniejące oświetlenie. Przebudowany zostanie gazociąg, a droga zostanie połączona z ulicą Waryńskiego.

– Na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Waryńskiego, na dziewiczym terenie po wyburzonych budynkach Jeleniogórskich Zakładów Optycznych, wykonany zostanie łącznik wraz z około 550 m nowej kanalizacji deszczowej, która da możliwość odwodnienia pasa drogowego. Przy ulicy Powstańców Śląskich pojawi się na 7500 m kw. nowej nawierzchni i 750 m chodników – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Koszt zadania po przetargu to 3 mln 200 tys. zł. Miasto na to zadanie wyda ponad 1,4 mln zł, dodatkowe 1,8 mln zł będzie pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego z Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta. Oddanie do użytku wyremontowanej ulicy zapowiedziano na połowę października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Współpraca z Huangshan

Uczniowie dla janowickich Sybiraków

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~bang 6-09-2010 10:26
nie ma na co narzekać,więc dlatego tak mało komentarzy:D
~G.niedzielny 6-09-2010 13:33
Nie ma komentarzy, bo niewiele osob ta informacja interesuje. Ilu mieszkancow na tym remoncie ulicy zyska? 100? 200? ...a palace problemy komunikacyjne leza odlogiem...
ebee 6-09-2010 15:12
Do gościa Niedzielnego. Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo R. D wykonało niedawno kilka kilometrów drogi do Staniszowa. Po dwóch tygodniach świerzy asfalt przekopano w 3 miejscach. Od strony J. Góry pozostawiono 100 metrów dziur na których zostawia sie zawieszenie. Oczywiście w/g urzędników wszystko jest O k !. Jak to w Jeleniej Górze. Jeszce trochę JPRD dogoni fachowością "lidera" budowy dróg w J.G. - Kółko rolnicze z Siedlęcina. EBEE
ebee 6-09-2010 15:31
Przepraszam za "ortografa" w moim komentarzu. Świeży przez rz napisało mi się "mechanicznie" EBEE
~No tak 6-09-2010 18:03
Szanowny Pan Marek O.Zabrał pieniądze z Rewitalizacji Wojska Polskiego i skierował na tereny nie zamieszkałe , które nie wiele dają miastu.A Wojska Polskiego omijacie wycieczki i turyści krajowi i zagraniczni.Dziękujemy Panie Prezydencie,.B.dziękujemy - my mieszkańcy Wojska Polskiego. Tam latarnie nawet nie postoją bo na złom pójdą.
~jaś 7-09-2010 11:19
Nareszcie po wielu latach starań jej mieszkańców rozpoczęto remont tej drogi -mieszkańcy tej dzielnicy i nie tylko tej dzielnicy zawsze byli traktowani jako mieszkańcy drugiej kategorii.Remont drogi ,remont budynków stwarza szanse na rozwój tej dzielnicy,wyrównuje szanse jej mieszkańców a szczególnie mieszkających tam dzieci. Wojska Polskiego i inne ulice z tzw "centrum" zawsze -z założenia mają większe mozliwości z tym że nie zawsze ,często na własne życzenie je skutecznie wykorzystują.
~do ebee 7-09-2010 17:54
po jakiej ty szkole jesteś matołku że się na temat remontu dróg wypowiadasz. Jak nie wiesz po co go przecieli i czy to jest ostatnia warstwa to proszę cię nie wypowiadaj się i nie ubliżaj ludziom którzy pracują w JPRD.
ebee 10-09-2010 13:19
Do postu z 17,54. A po jakiej szkole ty jesteś ? Sądząc po stylu najprawdopodobniej niepełna podstawówka. No i po szkole zapewne kariera "fachowca' w JPRD.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest szansa na miliony

Kierowcy, zmiana organizacji ruchu!  

Kredyt czy karta kredytowa. Co się bardziej opłaca?

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Pożar auta przy rondzie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
358
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%