MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powstała Jeleniogórska Rada Seniorów. Pomysłów do działań jej nie brakuje

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 października 2012, 13:20
Aktualizacja: 15:05
Autor: Angela/UM
W piątek (12.10) w jeleniogórskim Ratuszu odbyło się pierwsze spotkanie inaugurujące działalność Jeleniogórskiej Rady Seniorów. Przedstawiciele Rady spotkali się z Prezydentem Jeleniej Góry, Marcinem Zawiłą.

Obecnie Rada Seniorów liczy piętnaście osób. W skład wchodzą przedstawiciele służby zdrowia, ośrodków kultury, mediów, stowarzyszeń, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ekonomiści, Związku Nauczycielstwa Polskiego, byli szefowie dużych firm i inni, w tym: Jan Smolira, Danuta Sadownik, Stanisława Ciechanowska, Maria Suchecka, Alicja Stelmach, Stanisław Dziedzic, Wiesława Kozłowska, Teresa Adamowicz, Janina Peikert, Janina Grzywna, Lech Slipko, Rajmund Jahołkowski, dr Maria Gil-Lubaszka, Sabina Tomaszewska i Mieczysław Kapuściński.

- Do końca listopada br. ma zostać wybrane prezydium Jeleniogórskiej Rady Seniorów: przewodniczący, zastępca i sekretarz. Po tych wyborach ustalimy szczegółowy plan działania i przystąpimy do jego realizacji – mówi Stanisław Dziedzic, wybrany na marszałka seniorów, którzy będzie nadzorował wybory w Radzie Seniorów.

Podczas piątkowego spotkania prezydent Marcin Zawiła wręczył członkom społecznej rady powołania i ogólny program działań.

– To było tylko jedno wydarzenie z całego cyklu – powiedział prezydent Marcin Zawiła. – Jeleniogórscy seniorzy przygotowali u schyłku tygodnia całą gamę przedsięwzięć dowodzących nie tylko żywotności tej grupy mieszkańców, ale ich wielkiego zainteresowania sprawami Miasta. Jestem pod wrażeniem rozmachu i skali poczynań, bo kiedy podsumujemy i działalność artystyczną seniorów, łącznie z kabaretem, działalność edukacyjną i samokształceniową (Uniwersytet III Wieku i n.), to można stwierdzić, że ludzie którzy powoli wchodzą w strefę wieku emerytalnego, albo już od co najmniej kilku lat pozostają na emeryturze, są coraz bardziej wyraziści w krajobrazie Jeleniej Góry – dodał M. Zawiła.

Według GUS blisko 20 tys. jeleniogórzan ma dziś 60 lat i więcej. Z miejskich informacji wynika także że liczebność grupki stulatków, wprawdzie powoli, ale z roku na rok się zwiększa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kandydaci PO

Nad Śnieżnymi Kotłami

Powstaje kolejny market na Zabobrzu

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~j/g 15-10-2012 13:43
100 lat i więcej
~ttt 15-10-2012 14:09
Pośle tam moją babcie, to może na chwilę oderwie się od tej mody na sukces
~17sqandal 15-10-2012 14:53
Bravo seniorzy zresztą niedługo będziecie wiodącą grupą mieszkańców Jel. Góry bo tylko Wy zostaniecie , młodzi uciekają jak najdalej od tej biedy i beznadziei , Nadzieja w WAS kochani seniorzy , dzialajcie ( moze jakie ogródki , kabarecik i wydawanie skromnej ręciny w biedronkach ) no pokazcie się
~senoir niepe 15-10-2012 19:18
No proszę Pan Stasiu Dziedzic wiadomo już z góry ,że zostanie Przewodniczącym Rady Seniorów przy UM. Ten Pan już został wcześniej wybrany na Przewodniczącego Rady d/s Osób Niepełnosprawnych. Ok ale co ten Pan zrobił dla tych osób. JAKIE ułatwienia mamy dzięki niemu - OOOO !!
~ 15-10-2012 20:14
DOLNOŚLĄZAK. Panie Stanisławie - gratulacje!!! Zawsze sprawdzał się Pan a autentycznym merytorycznym działaniu i to zarówno w sferze produkcyjnej oraz społeczno-politycznej. Ugrupowanie, które aktualnie rządzi w Ratuszu, pozyskało - w Pana osobie - znamienitą postać, dla realizacji dalekosiężnych celów politycznych. Nie jestem zaskoczony decyzjami, które Pan podjął.
~Oleś 15-10-2012 20:33
W skład rady wchodzi 10 kobiet, więc nic z tego nie będzie. Na dłuższą metę będzie tak: 10 kobiet - 15 różnych zdań na każdy temat. Tak sądzę. Ale tak naprawdę to chciałbym bardzo się mylić.
~ 15-10-2012 20:41
Cd. z 20:14. Panie Prezydencie - wyrazy uznania. To było wybitne posunięcie szefa od dialogu!!! Seniorzy pod właściwym kierownictwem /a takim jest Pan Stanisław/, to najbardziej zdyscyplinowany i przewidywalny elektorat. Wielokroć lepszy od nieprzewidywalnej młodzieży. Wyrazy współczucia dla SLD, gdzie jedna pani wyrazila swego czasu dezaprobate wobec niefotogenicznosci seniorow podczas obrad tej partii. DOLNOSLAZAK.
~niepełnospra 15-10-2012 20:49
Pan Stasiu Dz. nigdy nie pamięta o nas o niepełnosprawnych. Sama tego doświadczyłam . Dziękuję !
~ 16-10-2012 7:47
To ile już Jelenia Góra bedzie miała rad????
~ble 16-10-2012 9:28
no i kolejne wiekopomne dzieło, pospotykają się, pogadają i ...... tyle, ale jak to pieknie brzmi \"Jelenia Gora radami stoi\", jescze dzieci w wieku żłobkowo-przedszkolno-wczesnoszkolnym nie mają swojej rady, zatem.... DIALOG do dzieła
~ 16-10-2012 12:26
ad. ~ niepełnosprawna. Chyba Ci się Stasie pomyliły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS zaprezentował kandydatów

PiS ujawnił listy kandydatów

Stop takim przepustom

Mniej barier dla niepełnosprawnych

W Karpaczu działo się!

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
624
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%