MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Powstaje plan pod stację sportów zimowych

Wiadomości: Podgórzyn
Wtorek, 31 października 2017, 11:36
Autor: WAC
Gmina Podgórzyn przystąpiła do opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru na stokach gór Czoło i Grabowiec, znajdujących się w rejonie Miłkowa i Sosnówki. Jest to wstęp do powstania w tym miejscu stacji sportów zimowych.

W rejonie tym przedsiębiorca, który na terenie gminy Podgórzyn jest już właścicielem obiektów hotelowych, zamierza kosztem około 200 milionów złotych wybudować siedem tras narciarskich, o różnym poziomie trudności. Według planów, najdłuższa z nartostrad ma mieć 2200 metrów długości. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa mają też zostać oddane komfortowe wyciągi kanapowe. Na potrzeby dośnieżania stoków w środkowej części Sosnówki powstanie zbiornik wody. W założeniu trasy mają mieć charakter całoroczny, gdyż latem będzie można z nich zjeżdżać na rowerach.

Spełnienie tych zamierzeń rozwiązałaby problem z jakim obecnie zmaga się gmina Podgórzyn, czyli posiada bazą noclegową, a nie ma infrastruktury do uprawiania sportów zimowych. Należy jednak pamiętać, że droga od planów do ich realizacji jest jeszcze bardzo długa. Same załatwianie kwestii formalnych potrwa jeszcze około trzech lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkali się z Beatą Kempą

Muzeum w Ratuszu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~czesio 31-10-2017 17:22
Papierologia - 3-5 lat, budowa 1-2 lata.
~ 31-10-2017 18:06
Karwasz twasz prima aprilis. Przez tyle czasu to inwestor się wycofa tak jak w kowarach:)
~lolo pindolo 31-10-2017 22:01
Tak tak słyszałem z tego samego źródła, że w kowarach mieli wybudować centrum lotów kosmicznych ale ktoś łopaty ukradł i prace stanęły na wykopach.
~Real 1-11-2017 9:18
Zmiana planu wraz ze słynnym raportem oddziaływania na środowisko zajmie lekko 3 lata. Jak do sprawy włączą się zielone brygady to dłużej. Lokalizacja stacji posiada szereg zalet, nie leży na terenie KPN, stoki są północne i w dodatku nie jest na terenie gminy Karpacz. Tam to nie potrzeba zielonych fanatyków, sami się zaje...ą ;)
~Rico 1-11-2017 13:22
B.dobrze , nasz unikalny rejon w skali kraju powinien żyć przede wszystkim z turystyki tak jak drzewiej bywało, narciarskim pozdrow...
~lklklj;kjkl 1-11-2017 13:34
Będzie trwało tyle ile będzie, ale jak się nie zacznie to nigdy to nie powstanie. A frustraci i malkontenci niech sobie marudzą. Marnują życie na kwasy.
~bażant 1-11-2017 18:41
Czy to prawda że ekologi juz kopiują mp3 z czuszykaniem cietrzewi? Brak mp4 to "czysty przypadek"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Nawałnica nad Lubaniem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Drastyczne billboardy

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1289
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%