MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powrót za kaucją

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 7 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2006, 8:28
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Lekarz zamieszany w afery i z zarzutami prokuratury może wrócić do pracy.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Janusz Kalisz chce zatrudnić neurologa Mariusza Ch. – To dobry fachowiec – tłumaczy. Szefowi lecznicy nie przeszkadza, że medyka czeka sprawa karna w sądzie.
Były ordynator neurologii został zatrzymany w lipcu ubiegłego roku podczas prowokacji policyjnej. Chciał wziąć od funkcjonariuszy 3000 złotych łapówki. Sześć miesięcy przesiedział w areszcie.
Obecnie jest już na wolności, bo zapłacił kaucję w wysokości 60 tysięcy złotych. Musi także dwa razy w tygodniu odwiedzać komisariat policji. Dla nowego dyrektora wojewódzkiego szpitala wszystko to nie przekreśla Ch. jako lekarza.– Istnieje domniemanie niewinności – wyjaśnia Janusz Kalisz.

Sam zaproponował byłemu ordynatorowi neurologii pracę. Ma problemy z obsadą na tym oddziale. Pracuje tam trzech lekarzy. Pełniący obowiązki ordynator jest na długim zwolnieniu lekarskim.
Ogłoszony niedawno konkurs na wolne od czasu aresztowania Mariusza Ch. stanowisko ordynatora nie został rozstrzygnięty, bo nie było chętnych.

Zdaniem Janusza Kalisza, Ch. jest dobrym specjalistą. Do momentu rozstrzygnięcia sprawy ma uprawnienia do wykonywania zawodu. – Trudno o takich fachowców na rynku dolnośląskim – mówi dyrektor Kalisz.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tu też świętowali

Pożegnali Słońce

Jubileusze małżeńskie

O rozpadających się górach

Warsztaty modelarskie

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Podatki – zmiany  

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
123
Tak
63%
Nie
35%
Nie wiem
2%