MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powrót wichury, strażacy mają pełne ręce roboty

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 2 grudnia 2008, 16:40
Aktualizacja: 16:41
Autor: Angela
Znów mocno wieje. Przez mijającą dobę straż pożarna wyjeżdżała do kilkunastu połamanych drzew, które blokowały przejazd i nie rzadko stanowiły poważne zagrożenie dla życia mieszkańców. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

Wiatr wyrwał z korzeniami sporej wielkości drzewo, które zawisło nad jezdnią przy ulicy Krasickiego. Po godzinie 13 strażacy walczyli z drzewem w Szklarskiej Porębie na ulicy Obrońców Pokoju.

Więcej szkód huragan narobił wczoraj. Strażacy wyjeżdżali m.in. do Karpacza, gdzie załamane drzewo spadło na jezdnię i blokowało przejazd oraz na ulicę Grochowiaka w Jeleniej Górze do wiszącego nad jezdnią konaru.

Nie zabrakło też wczorajszych interwencji w Szklarskiej Porębie, gdzie około godziny 12.00 na ulicy Jeleniogórskiej z jezdni usunięto jedno złamane drzewo, a godzinę później na ulicy Szklanej kolejne spadło na linie energetyczną ulicznego oświetlenia, zerwało je i zablokowało ruch.

– W ubiegłym roku wiatr łamał drzewa w miesiącach styczniu i lutym – mówi kap. Piotr Dubiel z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Jeleniej Górze. – W tym roku usuwanie złamanych drzew rozpoczęło się znacznie szybciej, ale jak na razie skala tego zjawiska nie jest jeszcze tak duża. Prognozy pogody jak na razie nie przewidują kolejnych silnych podmuchów wiatru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Debatowali o bezpieczeństwie

Kolizja trzech aut w Radomierzu

GIS Day w szkole

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mała poprawka 2-12-2008 17:46
od kapitana skrót to kpt., a nie kap. To ze słownika: "kapitan -nie; -nowie, -nów: kapitan Nemo (skrót: kpt.)". BTW pozdro dla kpt. Fasona
~tomjg 2-12-2008 20:02
a gdzie w szklarskiej jest ulica szklana bo jakos nie kojarze!
~Sabath 2-12-2008 22:50
wiatr ostatnio lubi zaskoczyć ... spokojnie a tu nagle podmuch ;)
~Tee 3-12-2008 1:43
wichura przynosi czasem opady, a czasem suszy nawierzchnię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Radni KO przeciw kupcom?

Będzie kręcone!

Finał remontu

Kontakty w BWA

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%