MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powrót Rytmu i Melodii

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 26 września 2018, 6:57
Aktualizacja: Czwartek, 27 września 2018, 6:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po wakacyjnej przerwie czas na Niedzielne Poranki Muzyczne w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W nowym sezonie artystycznym na podróże po świecie dźwięków zapraszają ponownie Rytm i Melodia, czyli bohaterki zabawy, które stali bywalcy doskonale znają.

Po rocznej przerwie (w minionym sezonie Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz wcielały się w rolę Molto i Meno) poranki muzyczne ponownie odbywają się w towarzystwie Rytmu i Melodii. Istotną zmianą są godziny rozpoczęcia poranków. Od tego sezonu o godz. 10:30 spotykają się posiadacze karnetów na poranki, a na godz. 12:30 każdy chętny może kupić bilet w kasie filharmonii na dane wydarzenie.

- Mamy nowe zadania, tym razem jesteśmy na tropie tradycji - powiedziała Dominika Łukasiewicz, która wciela się w rolę Melodii. - Jeżeli nie pokażemy dzieciom muzycznych tradycji z całego świata, jest wielkie zagrożenie, że muzyka zginie, bo nie jest w stanie istnieć bez znajomości tradycji - dodała współprowadząca poranek.

Podczas pierwszego spotkania bohaterki poranków dowiedziały się od Muzyki jakie mają zadanie. Dzięki pomocy orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia pod dyrekcją Radosława Dronia, kwartetu smyczkowego pod dyrekcją prof. Ludmiły Sołowiewicz udało się rozwikłać muzyczne zagadki, ale również ważny wkład w porankowej przygodzie miały dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 19 Kubusia Puchatka (godz. 10:30) oraz dzieci z Akademii Happy Kids. Na scenie pojawiła się również młoda solistka (skrzypce) Lilia Rafińska.

- Ubolewałyśmy, że w zeszłym sezonie było tak mało miejsc i wiele osób nie mogło uczestniczyć razem z nami w tej przygodzie, dlatego zaryzykowałyśmy i stworzyłyśmy dwie godziny co miesiąc - tłumaczy Dominika Łukasiewicz, zapraszając na kolejne spotkanie z Rytmem i Melodią już 21 października, kiedy to zabawa będzie się odbywać pod hasłem "Goście Matki Ziemi".

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Będzie kręcone!

Jubileusze małżeńskie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~siódme niebo 26-09-2018 16:00
super tradycja to coś co pozwala przetrwać szacun
~anonim 27-09-2018 13:35
piękne zdjęcia,super klimat cudne prowadzące!!!tak trzymać!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oszust pod kluczem

Burza wokół Tomaszewskiego

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Wernisaż w Galerii Korytarz

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
842
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%