MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Powrót pociągiem z „majówki” w Szklarskiej Porębie gratis!

Wiadomości: Region
Środa, 30 kwietnia 2014, 8:43
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2020, 10:55
Autor: Manu
Fot. Organizator
Od czwartku do niedzieli (1–4 maja), w czasie weekendu majowego, na odcinku Szklarska Poręba Górna – Jelenia Góra w pociągach Kolei Dolnośląskich obowiązywać będzie oferta specjalna. Pasażerowie, którzy dojadą do Szklarskiej Poręby Górnej, będą mogli powrócić z tym samym biletem bezpłatnie. Warunkiem jest zgłoszenie się do konduktora po specjalną pieczątkę, upoważniającą do bezpłatnego powrotu.

Podczas „Majówkowego Zawrotu Głowy” w Szklarskiej Porębie (o wydarzeniach pisaliśmy w poniedziałek, 28 kwietnia – przyp. red.) czekać będzie mnóstwo atrakcji. Tyrolka i mosty linowe w Kruczych Skałach, otwarcie wioski indiańskiej, wycieczki, koncerty i konkursy to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na was w Szklarskiej Porębie.

W sobotę, 3 maja, w godzinach od 12.00 do 17.00 Koleje Dolnośląskie zapraszają także na dworzec kolejowy w Szklarskiej Porębie Górnej, gdzie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie prezentacja nowoczesnego pociągu polskiej produkcji 31 WE „Impuls”. Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali kupony rabatowe, upoważniające do skorzystania z wybranych atrakcji taniej.

Od roku w weekendy Dolnoślązacy mogą dojeżdżać w Karkonosze najnowocześniejszymi pociągami. Pięć nowoczesnych pojazdów elektrycznych Koleje Dolnośląskie zakupiły w ubiegłym roku. Komfortowe „Impulsy”, które mogą rozwijać prędkość do 160. km na godzinę, kosztowały 100 mln zł, z czego blisko 70 mln zł pochodziło z unijnej dotacji przekazanej za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~ 30-04-2014 9:07
i co tu swietowac - bezrobocie nedza i brak perspektyw w tym regionie , wlodarze owszem maja co swietowac : pensje ,... , powiekszone d... na darmowym wikcie by cala reszta spoleczenstwa tam sie zmiescila oto prawda o unii w tym regionie
~PKS 30-04-2014 9:15
A ja chcę autobusem do Jakuszyc!!!!
~Per pedes 30-04-2014 9:37
Nie możesz. Nie ma autobusów a Jakuszyc nigdy nie było. http://www.prw.pl/articles/view/34808/jakuszyce-sa-nielegalne
~jakuszyczanin 30-04-2014 10:44
do per pedes sa Jakuszyce a TY mozesz co najwyzej dostac kopa w .... i tyle w temacie
~altus 30-04-2014 10:59
Ja też chcę pociągu do Jakuszyc. Czy ktoś z osób dyspozycyjnych i władnych w tej kwestii może ruszyć ... z fotela i wsłuchać się w wołania tych którzy zimą z nartami a wiosną, latem i jesienią, przy najmniej w sobotę i niedzielę, z rowerami chcieli by spokojnie i bez przesiadek dostać się do Jakuszyc.Przecież nie za darmo!!! Przecież to spowoduje odkorkowanie ciasnych ulic Szklarskiej Poręby przez tych co wleką się swoimi autkami do Jakuszyc.Przecież to spowoduje że jeżdżący dziś niemal pusty pociąg do Szklarskiej zacznie wozić pasażerów a nie maszynistę i konduktora a my chętnie zostawimy swoje autka w Jeleniej bo będziemy woleli podróż nowiutkim i szybkim "Impulsem".Czy któryś z prezesów zabierze się do roboty i w zdrowym rozsądku znajdzie sens działań w tym kierunku???
~per pedes 30-04-2014 12:55
Tylko powtarzam to co powiedział twój burmistrzem i dlatego ten link na końcu podałem. Posłuchaj uważnie co się tam mówi i kto mówi. A jeśli po przesłuchaniu tego co tam usłyszysz dalej będziesz miał ochotę kogoś kopnąć, podaję adres: Szklarska Poręba, Buczka 2, Urząd Miejski, 1 piętro, gabinet burmistrza. Chociaż ja osobiście nikogo do kopania nie namawiam ani tego nie pochwalam. Pozdrawiam Jakobstalera.
~Rübezahl 30-04-2014 16:40
Niezła jazda...
~Jakuszyce 30-04-2014 21:05
Burmistrz Sokoliński stara się zlikwidować nazwę Jakuszyce,znaną szeroko w świecie ,wypromowaną przez Bieg Piastów i zastąpić nazwą Szklarska Poręba,nazwą od lat odbieraną w środowisku turystycznym negatywnie.Jest to paskudne zachowanie,prościej nazwać ten teren Osiedle Jakuszyce,był by to ukłon w stronę Juliana Gozdowskiego,Stanisława Kornafela i innych osób zaangażowanych w promocje tego ekstremalnego terenu.Po tym fakcie pozostanie tylko odbicie z rąk czeskich ... ale wydaje mi się,że ruszyła kampania wyborcza i niektórym ciężko będzie odkleić się od stołków.
~szklarz 1-05-2014 13:37
kompromis: Szklarska Poręba-Jakuszyce da radę?
~do szklarz 1-05-2014 16:09
ale nie ma mowy okompromisie. Nie będzie Szklarska Poręba - Jakuszyce tylko Szklarska Poręba Granica Państwa O !!!
~pies 1-05-2014 23:16
Śmierdzi tu Kotem, czyli znany hejter ze Szklarskiej Poręby znowu zaśmiecił cały wątek swoimi pomówieniami.
~narciarz 1-05-2014 23:32
Teraz jak już nie ma autobusów do Jakuszyc to zostaje tylko własne auto. Bo pociągi to tragedia. Nie dość że jadą dwa razy dłużej niż autobus to jeszcze trzeba czekać na przesiadkę w Szklarskiej pół godziny albo i godzinę. Nawet samochodem wychodzi taniej. Do d... z takim połączeniem. A promocję niech se wsadzą też tam, skoro nawet nie potrafią ułożyć dobrego rozkładu jazdy. Tymi pociągami tak jak jest teraz nawet za darmo nikt by nie jeździł. A co do "nowoczesnego taboru" to parę razy jechałem tym pociągiem Kolei Dolnośląskich do Szklarskiej i zamiast Impulsa jechał zwykły stary klop trzęsący się na boki. Zwyczajnie robią pasażerów w bambuko.
~Impuls? 2-05-2014 10:10
Dzisiaj nikt już nawet nie zwraca na to żadnej uwagi że ten plakat jest PO PROSTU OSZUKAŃCZY. Wystarczy porównać pociągi przyjeżdżające do Szklarskiej Poręby z tym na plakacie. Proste Oszustwo.
~ 2-05-2014 22:59
Dokładnie. Myślą, że jak puszczą nowy pociąg od święta, to już omamią ludzi. A na codzień jeżdżą stare graty z lat 60. ubiegłego wieku. Na dodatek bilet kosztuje prawie 2 razy więcej niż na autobus. Impuls nawet wtedy gdy jest w rozkładzie rzadko jeździ bo przeważnie na jego miejsce podstawiają starego grata.
~piechowiczan 4-05-2014 20:03
Jechałem dzisiaj "Kamieńczykiem" z Piechowic jadącym ze Szklarskiej Poręby do Poznania. Pociąg opóźniony o ponad 60 minut, mimo że ze Szklarskiej do Piechowic jedzie tylko 20 minut. Na stacji zero informacji. NIGDY WIĘCEJ POCIĄGÓW !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Pamięci poległych

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Śmierć na żwirowni

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%