MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powrót do szkół bez zakłóceń

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 sierpnia 2010, 14:33
Aktualizacja: 14:35
Autor: Angela
Fot. Angela
Rozpoczęcie roku szkolnego już za kilka dni, dlatego władze miasta postanowiły podsumować wszystkie remonty i inwestycje prowadzone w placówkach oświatowych. Kilka z nich zakończy się na dniach, ale są też takie, które będą prowadzone w roku szkolnym. Pojawiło się więc pytanie, czy nie zakłócą one prowadzonych zajęć.

O sukcesie i niemal zakończonych pracach można mówić w przypadku budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7 o wymiarach 19x32 m. Wytyczone na nim jest boisko do koszykówki (15x28 m) i siatkówki (9x18 m). Całość jest pokryta trawą syntetyczną i wyposażona w urządzenia sportowe oraz piłkochwyty. Wykonana została tu kanalizacja deszczowa wraz z drenażem boisk. Wykonawca rozebrał też garaże, znajdujących się na terenie boiska. W ich miejsce pojawi się plac zabaw dla młodszych uczniów, zakupiony w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Koszt inwestycji to po przetargu około180 tys. zł.

- Odbiór prac planowany jest w najbliższych dniach. Już pierwszego września br. odbędzie sie na nim uroczyste miejskie rozpoczęcie roku szkolnego – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Obrębalski, prezydent miasta Jeleniej Góry.

Na budynku Miejskiego Przedszkola nr 10 w Cieplicach naprawiono dach za kwotę 2,6 tys. zł, a w Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze zakończono wymianę wszystkich okien. Prace trwają przy remoncie przewodów wentylacyjnych, klimatyzacji oraz wymianie instalacji wodno – kanalizacyjnej basenu przy „jedenastce”, gdzie prace pochłoną 280 tys. zł.

W trakcie jest też budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 15 w Sobieszowie za 240 tys zł., a na ukończeniu jest remont boiska przy „Żeromie” za 275 tys. zł. Prace prowadzone są też w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 za 100 tys. zł.

W dwóch zespołach szkół, tzw. „ekonomie” i „handlówce” przygotowywane są pomieszczenia na potrzeby centrum kształcenia zawodowego. Ukończona została modernizacja instalacji centralnego ogrzewania hali sportowej przy ulicy Sudeckiej. Na dniach ma się tam zakończyć również malowanie ścian i unowocześnianie oświetlenia. Łączna wartość remontu hali to 200 tys. zł. W wielu placówkach przeprowadzono również remonty toalet i korytarzy.

Jak zapewniał wiceszef miasta Miłosz Sajnog, żadna z inwestycji, która będzie realizowana w roku szkolnym nie zakłóci lekcji. Uczniowie nie mogą więc liczyć ani na zieloną szkołę, ani na przedłużone wakacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inauguracja ze Stradivariusem

Lista Lewicy do Sejmu

Piękne święto plonów

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gosc11111 26-08-2010 20:09
w ''handlowce'' za kible niech sie wezma. Na korytarzach czuc sam fetor i smrod!!!
~ratownik 27-08-2010 1:00
jaka klimatyzacja, tamnic nie naprawiają jak pracownicy pija cały czas niech ktos sie za to wezmie w koncu , bodalej grzybem bedzie jechac ten basen i kiłą , jaki remont zrobienie paru rurek to jest wielki remont kpina

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ogólnopolski Rajd Granica 2019 trwa w najlepsze!

Szlakiem Bernatta

Akcja przy Kiepury

Woda z kranów już czysta

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny byc jawne?

Oddanych
głosów
90
Tak
79%
Nie
18%
Nie mam zdania
3%