MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Powrót do krainy Wierzcholców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 czerwca 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:52
Autor: Gabi
Fot. TEJO
Słowiańskie plemię zamieszkujące niegdyś Pogórze Karkonoszy było tematem Obserwatorium Karkonoskiego w grudniu. W nadchodzący czwartek – dalsza część tematu.

Uczestnicy kolejnej debaty Obserwatorium Karkonoskiego, która odbędzie się jutro o godz. 18 w Biurze Wystaw Artystycznych o godz. 18, dyskutować będą o kulturze i obyczajach tego zapomnianego i prawie niezbadanego ludu, który jeszcze do początku XX wieku zamieszkiwał niektóre rejony Pogórza Karkonoszy. Swoimi spostrzeżeniami podzielą się: Jan Cirut, kowarski wynalazca i architekt, Ivo Łaborewicz, szef oddziału Archiwum Państwowego, oraz Konrad Przezdzięk, redaktor naczelny Jelonki.com. Wstęp, prowadzenie, dyskusja i moderacja – Andrzej Więckowski.

Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, pod patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja oraz miesięcznika ODRA

Ogłoszenia

Czytaj również

26. edycja "Prezentacji"

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

strwag 23-06-2010 12:59
Podobno to tylko taki rodzaj hepeningu a nie debata na serio o słowianach zamieszkujących te tereny. Jeśli tak to szkoda czasu.
~krzyś 23-06-2010 14:11
Dlaczego na happening szkoda czasu? Happeningi są różne, niektóre są fajne. Poza tym Wierzcholce jak słyszałem z wiarygodnego źródła zamieszkiwały te ziemie
strwag 23-06-2010 15:02
Może nie szkoda, zależy co kto lubi. Chodzi o to, że w informacji nic nie wskazuje, poza humorystyczną nazwą, że mamy do czynienia z happeningiem. Jeśli ktoś da się nabrać i przyjdzie oczekując czegoś innego to będzie dla niego starata czasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Powstaje galeria pod chmurką

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1339
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%