MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Powodziowe napięcie trwa

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 9 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 9 sierpnia 2006, 18:56
Autor: TEJO
Fot. K. Knitter, Daria
Szybko opadają wody na Bobrze, ale na Kamiennej wciąż przekroczony jest stan alarmowy. Na szczęście nie pada deszcz. Mieszkańcy zalanych terenów przygotowują się do ich uprzątnięcia po powodzi.

Jak poinformowało Powiatowe Centrum Zarządzenia Kryzysowego, poziom wody Bobru opadł do 280 cm i z godziny na godzinę jest coraz niższy. W Kamiennej o godz. 14 kształtował się na poziomie 300 cm.

Nie ma już zagrożenia powodziowego nad brzegami Wrzosówki. Sytuacja w mieście powoli wraca do normy. Zaczyna się szacowanie strat po powodzi.

Do zalanych domów powoli podłączana jest energia elektryczna.
Jednak nie do wszystkich. Na brak energii elektrycznej skarżą się mieszkańcy Cieplic z okolic placu Piastowskiego i ulicy Wolności. Koncern EnergiaPro zapewnia, że awarie zostaną usunięte, a prąd dopłynie do odbiorców jeszcze w środę po południu.

W Jagniątkowie, części Sobieszowa oraz w Piechowicach wciąż nie ma w niektórych rejonach wody w kranach. – Dowozi się ją beczkowozami – poinformował Stanisław Dziedzic, prezes spółki Wodnik.

– Centrum zarządzania kryzysowego odradza wszystkim picie wody z kranu. Należy ją wcześniej przegotować – mówi sierż. sztabowa Danuta Razmysłowicz z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, oddelegowana do prac w sztabie.

Z pobieżnych szacunków wynika, że w stolicy Karkonoszy wielka woda nie wyrządziła poważniejszych uszkodzeń na ulicach i chodnikach. Jednak jeszcze za wcześniej na ostateczną ocenę.

Trudna sytuacja panuje w regionie jeleniogórskim. Oprócz wcześniej wspomnianej Szklarskiej Poręby i Piechowic, skutki powodzi okazały się fatalne dla miasta i gminy Mirsk w powiecie lwóweckim. Tam również zaczyna się szacowanie strat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Czytelniczka: drogo i brudno

Spotkanie z przeszłością

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ania 9-08-2006 14:30
Może teraz władze Szklarskiej Poręby zweryfikują swoje podlądy na temat dokonywania kolejnych przecinek pod nardostrady w górskim drzewostanie. To co ewentualnie zarobią na narciarzach wydadza na naprawę szkód popowodziowych. Góry powinny być zalesione! Wtedy woda nie schodziłąby tak szybko w dół.
~Julian 9-08-2006 15:22
Ciekawe gdzie na osiedlu tak wylało??? Mieszkam tam i jakoś tej wody nie widziałem..
~a burmistrz powiedział 9-08-2006 15:55
"mosty w szklarskiej porębie wymagaly przegladu i modernizacji, a teraz bedzie okazja" pieknie najlepiej siedziec i nic nie robic i nic nie dbac i czekac az cos sie stanie to wtedy sie naprawi bo juz bedzie trzeba. koszmar !!! tak moze byc tylko w szklarskiej!!!! ciekawa jestem dlaczego powstaly takie zniszczenia w drodze do szklarskiej, przeciez dopiero co skonczona ja modernizowac i zabezpieczac, czyzby oszczedzano unijną kase??? teraz jestesmy odcieci od swiata, fakt jest objazd tylko ze drogi ktore go stanowią sa w oplakanym stanie, mozna kola na nich pogubic. DO ANIA mówisz o wycinaniu lasu pod nartostrade, wystarczy przejsc sie przez las powyżej ulicy Wrzosowej, dla scisłosci to jeszcze w zeszlym roku było las teraz wycieto tam tysiace drzew po co? nikt nie wie! i nikt powiedziec nie chce. był śliczny las, sarenki, grzyby, jagódki a teraz poprzewracane pnie, koszmar! i co sie dziwic ze woda nie zostaje w lesie jak las został zniszczony
~piter jg 9-08-2006 21:23
madry polak po szkodzie ale nasi burmiszczowie tylko gadaja a pieniazki zato fajne biora
~biatch!!!!!!!!!!!!!!!!! 9-08-2006 21:36
modlili sie o deszcze troche popadalo to juz im zle.najpierw bylo larum o suszy a tera placza ze powodz
~Patol 9-08-2006 21:37
Mi dopiero dzisiaj prąd podłączyli:/ A strażacy po zgłoszeniu wypompowywali wode z piwnicy sąsiada a nie z mojej!! TO skandal :/
~Chemist 10-08-2006 12:57
Przecież nie tak dawno temu robili całą piękną drogę do szklarskiej..... :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Powrót Bitwy o Basztę

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
579
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%