MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Powlaczymy o medal - rozmowa z Romanem Jezierskim.

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 maja 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2006, 16:35
Autor: Grzegorz Bereziuk - Słowo Sportowe

Jak wyglądają przygotowania pańskich podopiecznych przed zbliżającym się sezonem?

Treningi rozpoczęliśmy już 10 lipca. Przez pierwszy tydzień ćwiczyliśmy na pobliskich obiektach w Jeleniej Górze. Następnie wyjechaliśmy na 10-cio dniowy obóz do Dziwnowa. Miał on charakter kondycyjny, głównie siłowo-wytrzymałościowy. Dziewczyny pracowały bardzo ciężko i z dotychczasowej pracy jaką wykonały, jestem bardzo zadowolony. Od 27 lipca już na miejscu przeszliśmy z ćwiczeń ogólnorozwojowych na ćwiczenie techniczno-taktyczne. Coraz więcej czasu poświęcamy na trening z piłkami. W najbliższym okresie jedziemy do Wycina, gdzie rozegramy dwumecz z mistrzem Czech - Zorami Ołomuniec. Nieco później rozegramy sparingi w Kępnie z Piotrkovią Piotrków i Zagłębiem Lubin. Następnie planujemy wystartować w międzynarodowym turnieju w Ołomuńcu, w którym wystartuje kilka dobrych drużyn i dziewczyny będą mogły się sprawdzić. Na tydzień przed rozpoczęciem sezonu w Jeleniej Górze rozegramy dwumecz ze Slavią Praga.

W kadrze klubu są pewne osłabienia, a także wzmocnienia...

Z drużyny odeszły cztery zawodniczki – M. Sadura, I. Silantiewa, M. Hipnarowicz oraz D. Samadowa. Na ich miejsce pozyskaliśmy cztery utalentowane zawodniczki. Pierwszą z nich jest bramkarka Barbara Radlińska ze Zgody Ruda Śląska. Jest ona jedną z czołowych zawodniczek naszej ekstraklasy. Iwona Szafulska jest natomiast bardzo wszechstronną zawodniczką. Może grać zarówno na skrzydle, jak również na rozegraniu. Ponadto w naszym składzie znalazła się młodzieżowa reprezentantka Polski - Katarzyna Duran, która obecnie przebywa z kadrą kraju na młodzieżowych mistrzostwach świata. Po rocznej przerwie z Danii powróciła do nas Kasia Jeż, której kibicom piłki ręcznej raczej nie muszę przedstawiać. Teraz moim zadaniem z indywidualnych umiejętności zawodniczek jest stworzenie mocnej drużyny. Nad tym elementem przez najbliższy miesiąc będziemy intensywnie pracować.

Cel jaki stawia sobie pan w nadchodzącym sezonie może być tylko jeden...

Główny cel postawił mi zarząd klubu, który jest identyczny z tym, jaki postawiłem sobie z zawodniczkami. Oczywiście jest nim zdobycie medalu Mistrzostw Polski! O jego kolorze jeszcze jest zbyt wcześnie mówić, ponieważ rywali do ich zdobycia będzie conajmniej kilku. Poziom rozgrywek znacznie się wyrównał i przed sezonem nie wolno nic kalkulować.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Alarmy bombowe

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Odkrycia w kościele

Ulica Krakowska gotowa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
190
Tak
38%
Nie
52%
Nie wiem
9%