MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Powitanie w korkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 16 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2007, 15:15
Autor: TEJO
Fot. Krzysztof Knitter
Wąska ulica Sobieskiego nie ułatwia kierowcom wjazdu do śródmieścia Jeleniej Góry.

– Bywa, że trzeba czekać nawet pół godziny, aby wjechać do miasta – mówi Daniel Ozimek. Pan Daniel często jeździ do Lubania i wraca do Jeleniej Góry. Gehenna nie tylko dla niego to przejazd przez wąski odcinek ulicy Sobieskiego, łączący obwodnicę z centrum.

Nie tylko w godzinach szczytu tworzą się tam gigantyczne korki. Kierowcy przeklinają poruszając się żółwim tempem. – Szkoda, że tego problemu nie rozwiązano przy budowie samej obwodnicy. W weekend przejeżdżają także Czesi i Niemcy. Nadchodzi sezon turystyczny. Samochodów będzie jeszcze więcej – utyskują jeleniogórzanie.

Następną barierą, jaką napotykają, jest skrzyżowanie z Sobieskiego, Podwalem i placem kard. Wyszyńskiego. – Tu trzeba mieć oczy dookoła głowy, aby bezpiecznie i spokojnie przejechać – mówi D. Ozimek. Zdaniem kierowców nieodpowiednio zschynchronizowana jest sygnalizacja świetlna. Kłopot mają także przyjezdni. – Zastanawiają się, jak jechać i blokują wąską drogę. Mogłyby być tam czytelniejsze oznakowania – usłyszeliśmy.

To miejsce, jak i inne ważne punkty w Jeleniej Górze zostało oznakowane podczas montażu tzw. systemu informacji miejskiej. Ulicy Sobieskiego w żaden sposób poszerzyć się nie da. Wymagałoby to wyburzenia okolicznej zabudowy.
Kierowcy wybierają także inny wjazd do centrum od strony skrzyżowania z ulicą Mostową i Jana Pawła II. Tam jednak także jest coraz bardziej tłoczno, a ruch dodatkowo blokują auta udające się w stronę ulicy Grunwaldzkiej.
Nic nie wskazuje na to, że „zakorkowany” problem uda się łatwo rozwiązać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Likwidacja schroniska

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~As 16-03-2007 14:38
A zobaczcie co się dzieje w niedzielę przy wyjeździe z giełdy w Cieplicach w sronę przelazdu kolejowego. Pół godziny stania w korku, bo nikt z władz miasta nie wpadł na to żeby w tym czasie wyłączyć przeszkadzające tam światła, które skutecznie blokują wyjazd z ul. lubańskiej i sytuacja wygląda tak, że na Lubańskiej jet korek na kilometr, a skrzyżowanie i ul. sobieszowska jest prawie pusta
~4R 16-03-2007 14:54
Sygnalizacja w Jeleniej Górze woła o pomstę do nieba! A raczej brak jej synchronizacji. Nie wiem kto za to odpowiada ale z pewnością możnaby to poprawić i skrzyżowania stałyby się bezpieczniejsze...
~emigrant 16-03-2007 15:00
Pojedźcie sobie na zachód - zobaczycie co to korki. po kilka godzin w miejscu. więc co to takie "spowolnienie" jak w jeleniej ;)
~tomek.jg 16-03-2007 15:07
Ale te samochody stoją w korku w stronę wyjazdu z JG!! :)
~do tomka jg- kier 16-03-2007 15:19
stary przeczytaj opis pod fotka:) pzdr
~gremlin 16-03-2007 15:28
ruch bylby plynniejszy gdyby sami kierowcy nad tym popracowali...ile razy jest tak, ze na zielonym zaledwie 3 auta przejechaly,bo kolejne rusza dopiero jak poprzedzajace odjedzie na 20m!!
~funio 16-03-2007 15:37
pojedżcie sobie do Wrocka , to będziecie dopiero narzekać
~Jaga 16-03-2007 15:52
Ja jestem na Giełdzie w niedzielę ale bez samochodu - zostawiam go w domu /mieszkam w Cieplicach/. Zastanawiam się, czy swiatła automatyczne bez przycisku dla pieszych na ul. Sobieszowskiej nie rozwiązałyby problemu - nie wiem... Widzę, że idzie dwóch przechodniów, włączają sygnalizację a auta stoją. Może powinno się ich więcej nazbierać? Ale, że światła tam są to dobry pomysł. Może w "godzinach szczytu" 10-14 może lepszy byłby Policjant, który kieruje ruchem?
~Jaga 16-03-2007 15:52
Ja jestem na Giełdzie w niedzielę ale bez samochodu - zostawiam go w domu /mieszkam w Cieplicach/. Zastanawiam się, czy swiatła automatyczne bez przycisku dla pieszych na ul. Sobieszowskiej nie rozwiązałyby problemu - nie wiem... Widzę, że idzie dwóch przechodniów, włączają sygnalizację a auta stoją. Może powinno się ich więcej nazbierać? Ale, że światła tam są to dobry pomysł. Może w "godzinach szczytu" 10-14 może lepszy byłby Policjant, który kieruje ruchem?
~jacek 16-03-2007 19:30
Przejazd przez Jelenią Górę zgodny z przeisami drogowymi bez zatrzymywania na czerwonym świetle jest nie możliwe aby przejechać w miarę płynnie trzeba jechać szybciej niż 60 km/h
~ona 16-03-2007 20:15
w ostatnia niedziele byl taki korek na gielde,ze samochody staly az pod trase na Szklarska,porazka,czy nikt nie moze wprowadzic jakiegos rozwiazania,by rozladowac te korki w niedziele na gieldzie????
~andzia 16-03-2007 21:19
jestem we francji i to dopiero zdziwienie na drodze! prawko mam odniedawna i zeby jezdzic po lyonie wykupilam sobie godziny! i teraz daje rade ale pierwszy raz jak wysiadlam z wozu to niewiedzialam jak sie nazywam! podobaja mi sie rada jest ich duzo i ulatwiaja sprawe! ale mimo wszystko tesknie za jelenia gora...
~proetcontra 16-03-2007 22:25
Fakt, skrzyżowanie Sobieskiego i Podwala jest najbardziej niebezpieczne w Jeleniej Górze. Dobrze byłoby gdyby policja parę razy tam skontrolowała kierowców i ich pouczyła jak należy na takich skrzyżowaniach się ustawiać i zachowywać. Często po zmianie świateł kierowcy stoją na skrzyżowaniu mając już czerwone światła i wymuszają pprzejazd, stwarzając zagrożenie. Równie niebezpiecznie wyjeżdżają od placu Ratuszowego na wprost, a przecież znak nakazuje jazdę w lewo lub w prawo. Kierowcy miejcie trochę zdrowego rozsądku, jeśli nie mają go ci co te skrzyżowanie tak oznakowali i ustawili światła.
~AJOT 16-03-2007 23:59
No to co zamykamy !?! Płoty już przygotowane ! Chłopaki z Siedlęcina naszpanowane rwia siędo pracy !
~hmm...! 17-03-2007 0:27
ciekawe po co komu taki szeroki chodnik przy wyjeździe z cieplic na obwodnice - odcinek od torów do giełdy. identycznie jak w maciejowiej!! spotkają się dwie ciężarówki i mijają się na styk! kompletny idiotyzm!
~Rav 17-03-2007 8:55
Zróbcie w końcu rondo na skrzyżowaniu Sobieskiego z Wyszyńskiego. Może to rozwiąże problem..
~Zibij 17-03-2007 15:17
przecież w tym mieście nikt nie myśli nad tym, aby ułatwić poruszanie sie autem po mieście, tylko realizuje swoje CHORE pomysły, które my musimy cierpieć. Kto z urzędników czyta te problemy mieszkańców???????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%