MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Powitamy Lucynę Kornobys na stadionie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 września 2016, 12:47
Aktualizacja: Sobota, 24 września 2016, 7:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tematem dzisiejszej (23.09) konferencji prasowej w jeleniogórskim Ratuszu były zbliżające się I Otwarte Mistrzostwa w konkurencjach olimpijskich, a także organizowane przez Termy Cieplickie Rymoliryktando, a przede wszystkim powitanie srebrnej medalistki Igrzysk paraolimpijskich Lucyny Kornobys.

- Myślę, że za jej hart ducha, determinację w tym co robi, to w jaki sposób promuje Jelenią Górę powinniśmy jej jako mieszkańcy podziękować – mówił prezydent Marcin Zawiła. Powitanie zaplanowano na 2 października o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Złotniczej. Tego dnia na terenie Parku Sportowego Złotnicza odbędą się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jeleniej Góry w konkurencjach olimpijskich, a dokładnie: biegi na 100 metrów, 200 m, 400 m, 800 m, 3000 m z przeszkodami, skok w dal, rzut oszczepem, sztafeta 4x400 m oraz zapasy w stylu wolnym i łucznictwo.

- Impreza nie jest za mocno reklamowana z tego względu, że ma zapoczątkować pewną tradycję i chcemy zobaczyć jak to się przyjmie – powiedział Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich – organizatora zawodów, w których udział wezmą zawodnicy lokalnych klubów sportowych, ale i każdy mieszkaniec indywidualnie jest mile widziany. Nie trzeba być czynnym zawodnikiem, a ze względu na otwarty charakter imprezy udział mogą brać osoby także spoza Jeleniej Góry.

Przygotowania do zawodów można odbywać bezpłatnie – pracownicy Parku Sportowego Złotnicza będą udostępniać potrzebny sprzęt. Ewentualnie w każdy czwartek można trenować pod okiem instruktora (godz. 19:00). - Każdy mieszkaniec może przyjść i poćwiczyć starty do konkurencji proponowanych na mistrzostwach – podkreślił Grzegorz Leszek, instruktor.

Dzień wcześniej (1 października) na terenie Term Cieplickich odbędzie się Rymoliryktando. - Organizatorem tego wydarzenia jest LUC – wrocławski raper, który wraz z przedstawicielami Rady Języka Polskiego będzie dyktował pewne słowa. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych. - Impreza rok temu odbywała się nad morzem – powiedział Damian Kostka, specjalista ds. kontaktu z mediami spółki Termy Cieplickie.

Dyktando rozpocznie się o godz. 12:00, a koncert, na który również będzie można kupić bilet bez korzystania z basenów zaplanowano na godz. 19:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą łącznika Harrachov–Jakuszyce

Rozmowy o Kowarach

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~sdgdg 24-09-2016 15:32
a kto to jest ta jakaś kronbys??? jakaś niepełnosprawna? kto by się przejmował i witał taką...
~twój cień 24-09-2016 17:12
Do ~sdgdg Ty, nim zajdzie słońce, możesz TEŻ stać się NIEPEŁNOSPRAWNY i szybko się dowiesz, jak to jest wtedy miło.
~darojg 24-09-2016 20:55
Mając nadzieję na to, ze ta impreza się przyjmie nie będziemy jej za mocno reklamować. Nichuchu, nie rozumiem. Chcę ,żeby kupowali mój produkt ale nie będę go za bardzo reklamował. Dziwne rozumowanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Bezpieczniej nad Kaczawą

Śmierć na żwirowni

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1085
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%