MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Powiew świeżości w promocji Karpacza

Wiadomości: Karpacz
Sobota, 3 września 2016, 7:15
Aktualizacja: 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Nowe – tak można określić większość działań podjętych w tym sezonie przez Referat Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Karpaczu. W kalendarzu imprez pojawiły się imprezy z tradycjami, jak „Gitarą i Piórem” czy „Piknik Entuzjastów Harley Davidson” oraz zupełnie nowe wydarzenia organizowane przez Miasto.

- Stawiamy na świeżość, działania skierowane do grup docelowych i promocje przez włączenie mieszkańców i budowanie małej ojczyzny – przekonuje Kamila Cyganek, zastępca burmistrza Karpacza. Jakie działania podjął urząd?

Rock’n’Roll porwał tłumy na deptaku!
„Gwiazdy Rock’n’Rolla - Karpacz Cover Party” to miejska impreza rozrywkowa organizowana na zakończenie wakacji. W tym roku odbyła się po raz pierwszy, a wystąpiły na niej najlepsze zespoły z Polski i Czech naśladujące światowe gwiazdy Rock’n’Rolla – na scenie zagrali Beatlesi, Abba, Freddie Mercury i sam król – Elvis Aaron Presley! A pod sceną – szalały tłumy turystów i mieszkańców!

Nowa wakacyjna oferta dla rodzin.
W letniej ofercie Karpacza pojawiły się dwa elementy przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach – cotygodniowe rodzinne wędrówki „Śladami Ducha Gór i Skrzatów Karkonoskich” oraz cykl imprez „Parkowanie pod Lipą”.

Karpaczanie ambasadorami, czyli promocja miasta z wykorzystaniem potencjału mieszkańców.
„Zostań ambasadorem Karpacza” to wakacyjna foto-akcja prowadzona na Facebooku i zachęcająca mieszkańców do promowania własnego miasta podczas wyjazdów.

„Zasiedź się w Karpaczu” to kolejna akacja promocyjna. W pogodne dni, na Skwerze Zdobywców przed Urzędem Miejskim wystawiane są wygodne siedziska z logo Karpacza, a przy nich stolik z bezpłatnymi informatorami i kolorowankami dla dzieci.

Nowy funkcjonalny Informator Turystyczny.
Jest to wydawnictwo całoroczne, prezentujące atrakcje turystyczne Karpacza i okolic, ofertę rekreacyjną w okresie letnim i zimowym oraz informacje praktyczne. Wszystko czego potrzebuje turysta w jednym miejscu! Informator został opracowany w oparciu o nowe teksty i świeżą grafikę. Przybrał także praktyczny format, który zmieści się do każdej torby i plecaka. Dodatkowo opracowano i wydano plan miasta z opisanymi atrakcjami turystycznymi, w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i czeskiej.

Pozyskano środki na promocję miasta.
Projekt Gminy Karpacz pn. „Promocja bez granic” otrzymał dofinansowanie w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Wartość dofinansowania wynosi 27.633,74 euro. Dzięki nim już wkrótce wydany zostanie nowy przewodnik po Karpaczu, informator dla osób aktywnych i rodzin z dziećmi oraz pocztówki z pracami lokalnych artystów. Zakupione zostaną także okulusy i filmy sferyczne, które uatrakcyjnią promocję Karpacza podczas targów turystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bardzo słabe wyniki matur

Zgłoszenia do nagrody "Liczyrzepy" 2020

Wiadukty prawie gotowe

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~tak sobie myślę 3-09-2016 10:13
Leciutki to Zefirek, bo niestety wszystko już było. Nie znaczy to, że było lub jest źle. Jest po japońsku - jako tako :) Karpacz żeby się dwoił i troił to i tak przegrywa promocyjnie z powodu koszmarnej infrastruktury turystycznej (chyba, że jest to celowy element promocji typu "tęsknimy za komuną") - zdezelowany wyciąg, ruina "talerzy" na Śnieżce, słaba jakość schronisk, bałagan architektoniczny. Żeby nie było, Karpacz bardzo zmienił się na plus ale chwalenie się hałaśliwymi i mocno spalinowymi imprezami raczej zniechęci do odwiedzenia Karpacza. Dramatem jest też brak współpracy gmin karkonoskich. A gdzie jest marka "Karkonosze"??? Promocja regionu robiona jest więc przez takie "zosie-samosie" ;)
~Real 3-09-2016 10:22
Zgodnie z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z 10 września 2013 r. (sygn. I SA/Gd 620/13, G.Prawna RiA2014/37/1) promocja miasta, dbanie o rozwój infrastruktury turystycznej i zachęcanie turystów do odwiedzania gminy odpowiada przede wszystkim zbiorowym interesom wspólnoty samorządowej, w związku z czym co do zasady zadania te wykonywane są w ramach władztwa publicznego gminy. No jak tam? Czyżbym był ślepy? Nie widzę rozwoju infrastruktury turystycznej!!!
~tak sobie myślę 3-09-2016 10:31
Też nie widzę :) :) :)
~karpaczanka 3-09-2016 12:12
Karpacz to... dno :) Nudy, zakopiańskie łoscypki, tłoki, korek i jeszcze te tandetne pamiątki i swojskie sadła. Młodzi wyjeżdżają z tego miasta, bo brakuje im perspektyw.. Nawet porządnej imprezy nie są w stanie zorganizować :) ostatni koncert odbył się w 2012 r. na Every Board Fest (Grubson). Już w Szklarskiej Porębie potrafią zaprosić i zorganizować fajniejszy imprezy. Ostatnio byłam na L.U.C. (Bike Week). Śmiać mi się chce kiedy widzę tytuł "powiew świeżości w promocji Karpacza" :D
~tak sobie myślę 3-09-2016 12:39
Karpacz to bardzo mała społeczność, każdy każdego zna i dlatego właśnie w takich miejscach każdy mieszkaniec może wpłynąć na przyszłość swojego miasta! I WSZYSTKIM powinno zależeć na rozwoju miasta, bo to przecież ich miejsce zarobkowania! Ucieczka i wieczne marudzenie to najgorsze rozwiązania.
~dj 3-09-2016 12:52
Podobne barachło jak w Jeleniej jeśli chodzi o koncerty..No proszę was.. wystąpią "zespoły naśladujące światowe gwiazdy" cot k..ma być???
~piotr zzz 3-09-2016 14:57
przwazaja biegi i zakichane rowery ,ciągłe utrudnienia ,kiedy w koncu będzie stadion ,bo narazie psy maja toaletę ,a to tam powinni odbywac sie wszelkie imprezy ,a nie na chodnikach,bo to zdaje sie jeszcze nie deptak?.nie myslec o p..rdołach i swoich potrzwbach majatowych tylko do roboty ,bo czas ucieka . kipsko z tym Karpaczem.,stacza sie w DÓŁ NIESTETY ,SAME IMPREZY NIE WYSTARCZĄ I MYDLENIE OCZU, żadnych inwestycji ,jak w ciemnogrodzie.
~ 3-09-2016 16:06
Szklarska jest o wiele ładniejsza i bardziej atrakcyjna, ale to Kapracz przyciąga więcej turystów, więcej ich widać na ulicach. Magnesem są baseny w dwóch wielkich hotelach. Śnieżka również, ale Szklarska ma w pobliżu Halę Szrenicką. No i Świątynia Wang w Karpaczu również jest magnesem, ale z drugiej strony w Szklarskiej jest Muzeum Ziemi i miejsca związane z pisarzem Gerhardem Hauptmannem. A rowery? One wręcz przeszkadzają, bo nie można nigdzie dojść ani dojechać, gdy jest organizowany jakiś wyścig. Rowery to atrakcja dla ścigających się, a nie dla turystów ani mieszkańców. Natomiast gdy organizowano koncert - zespoły naśladujące gwiazdy - to w Karpaczu było strasznie dużo ludzi - turystów. Żadne rowery tak nie przyciągają, jak te koncerty na ulicy. Nie jestem z Karpacza.
~Seweryn78 3-09-2016 16:41
Karpacz pod względem wizualnym robi lepsze wrażenie niż Szklarska Poręba, zrobiony tunel,deptak, chodniki idzie coś w dobrą stronę, fakt wyciąg na Śnieżkę to WSTYD, natomiast Szklarska sorry ale tam jedna główna ulica i koniec
~ 3-09-2016 16:53
Szklarska jest okrągła i rozciąga się na wszystkie strony, a Karpacz tylko w dwie - od Dolnego do Górnego, a ma tylko jedną ulicę - Konstytucji 3 Maja.
~wx 3-09-2016 23:05
Smród i brud
~ 4-09-2016 7:47
i ubóstwo
~ 4-09-2016 11:02
Ale nie ma piesków zarzucających fekaliami całe miasto, jak w JG.
~onama 4-09-2016 14:58
do Tomasz Karkonosze, wspólna promocja Karkonoszy już istnieje (http://visitkarkonosze.com/)!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Będzie nowa świetlica

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%