MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Powieje wiosną w Cieplicach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 25 kwietnia 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Gabi
Fot. Organizatorzy
W poniedziałek (jutro) rozpoczyna się XXXVII edycja Wiosny Cieplickiej. Zapowiada się bardzo ciekawie, a repertuar imprez powinien zaspokoić każdy gust.

Wiosenne świętowanie w uzdrowisku zacznie się 26 kwietnia występem Kabaretu CIACH i Stanisława Tyma. Areną imprezy będzie Sala Błękitna w Pałacu Schaffgotschów (Politechnika Wrocławska). Bilety w cenie 30 zł można kupić do 25 kwietnia w przedsprzedaży w Przystani Twórczej lub Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach lub na ul. Bankowej 27.

Plenerowo w parku
W poniedziałek, 3 maja, około godz. 15 odbędzie się impreza plenerowa w Parku Zdrojowym. Od godz. 15 przewidziano zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży. Będzie także piknik dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy. Wystąpi m.in. FEDERACJA oraz Michał Rudaś. To wyjątkowy na polskiej scenie artysta, nominowany obecnie do FRYDERYKA 2010 w kategorii NOWA TWARZ FONOGRAFII. W maju 2009 r. wydał swój pierwszy album „Shuruvath”, jest to propozycja zarówno dla fanów melodyjnego popu, klubowego jazzu oraz muzyki etnicznej w nowoczesnym brzmieniu. Był laureatem „Szansy na Sukces”, występował w Teatrze Roma, programie telewizyjnym „Jaka to melodia” oraz śpiewa w orkiestrze Tomka Szymusia w telewizyjnym show „Taniec z Gwiazdami” oraz współpracuje jako wokalista z Orkiestrą Adama Sztaby.

Kabarety w „Błękitnej”
W sobotę, 8 maja, około godz. 19 zacznie się muzyczno-kabaretowy Show Tomasza Grdenia. Odbędzie się on w Pałacu Schaffgotschów (Politechnika – „Sala Błękitna”). Tomasz Grdeń to niezwykle utalentowany, obdarzony olbrzymim poczuciem humoru, wiecznie młody artysta. Podczas swoich występów łączy zapomniany już prawie klimat swingu z parakabaretowym podejściem do piosenek, publiczności i samego siebie. Można spodziewać się najpiękniejszych i najbardziej znanych swingowych piosenek. Współpracował także z Zenonem Laskowikiem i orkiestrą Zbigniewa Górnego. Bilety w cenie 20 zł można kupić w przedsprzedaży do 7 maja w Przystani Twórczej, Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach i na ul. Bankowej.

Po japońsku
W niedzielę, 16 maja w Kościele Zbawiciela zaśpiewa wieczorem Japoński Chór The Elisabeth Singers założony w 2002 roku przy Elisabeth University of Music w Hiroshimie. Podczas dwóch pierwszych lat funkcjonowania THE ELISABETH SINGERS podjął ambitny program repertuarowy śpiewany w języku łacińskim, angielskim, niemieckim, włoskim, fińskim, francuskim i japońskim.
Cena biletu to 10 zł. Można go nabyć w Przystani Twórczej, Centrum Informacji Turystycznej w Cieplicach i na ul. Bankowej.

Szał na Lubańskiej
W sobotę, 22 maja, miedzy godz. 20.00 a 21.00 na stadionie MOS przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach wystąpi zespół LAO CHE, popularna kapela rockowa.

Glinoludy na koniec
Otwierający niegdyś Wiosnę Cieplicką kiermasz kwiatów i roślin ozdobnych tym razem zakończy kulturalne święto uzdrowiska. Rozpocznie się 29 maja w Parku Zdrojowym i okolicach. Nie będzie jednak jedyną atrakcją tego dnia. Kiermaszowi towarzyszyć będzie występ Jeleniogórskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją mgr Joanny Moryc. Klimatu całej imprezie nadadzą Glinoludy. Te postaci z Bolesławca zostały wykreowane przez jednego z mieszkańców - Bogdana Nowaka. Glinoludy poprzez wspólne, niemal rytualne spektakle malowania ciał gliną i ekspresję prezentacji tworzą ciekawe plastycznie widowiska.

UWAGA: Zgłoszenia osób i firm chętnych do udziału w kiermaszu prosimy przesyłać do 16 maja na adres: przystan.tworcza@cieplice.org , w tytule prosimy podać „Kiermasz kwiatów”, a w treści- dane firmy/osoby, tel. kontaktowy i powierzchnię (do 25 m2) potrzebną do wystawienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Z Mikołajem na pediatrii

Dekada Gabrieli Zawiły

Komentarze (14) Dodaj komentarz

wupe 25-04-2010 10:24
wstęp na LAO-CHE kosztował będzie 1zł
Maaagda 25-04-2010 10:37
Proszę Was nie bądźcie śmieszni!. Wszędzie przypisujecie koncert LAO CHE Wiośnie Cieplickiej, a przecież wszyscy doskonale wiemy że jest to gwiazda Finału Ligi Rocka.
~funky 25-04-2010 12:14
Dokładnie. Przystań twórcza nie kiwnęła palcem żeby zrobić jakąś imprezę dla ludzi przed sześćdziesiątką. Same smuty! Swingujący kontrabasista, chóry i indyjskie badziewie. Krew mnie zalewa jak sobie przypomnę jak Wiosna cieplicka wyglądała parę lat temu i widzę co się dzieje teraz. Kiedyś była 2 albo 3 koncerty prawdziwych gwiazd. Dla każdego coś się znalazło. Były regawki dla młodszych i popowi wykonawcy dla trochę starszych. Nie zapomnę jak w muszli grały Brathanki (nie żebym kochał ten zespół), w promieniu kilometra od Parku Zdrojowego nie było gdzie zaparkować. To było wydarzenie! Ciekawe ile osób przyjdzie oglądać Smuty z krainy łagodności. Założę się że nawet nie 5% tego co było na Pudelsach czy Sidneyu Polaku. W chwili objęcia przez panią Ewelinę Marciniak pieczy nad Wiosną Cieplicką, jeleniogórzanie zostali pozbawieni bardzo fajnej imprezy z długą tradycją. Nie rozumiem jak można, zajmując takie stanowisko, myśleć tylko o sobie i twierdzić, że "mój gust jest jedynym słusznym". Pani Ewelina karmi nas na siłę tylko tym co sama lubi, bo wszystko inne jest w jej mniemaniu złe.
~;i 25-04-2010 12:28
czyli jak zwykle bedzie badziew ...
~juwek 25-04-2010 12:47
CO Z JUWENALIAMI ?
~hala 25-04-2010 19:43
Dzięki za kiermasz kwiatów,w zeszłym roku ta impreza nas ominęła bez podania powodów.
tracęgruntpodstopami 25-04-2010 19:55
"~funky" zgadzam się z Tobą. Generalnie widzę, że niewiele interesujących wydarzeń będzie u nas, no, może LAO CHE ;) Również chciałbym, by wróciły "dawne czasy" - juwenalia, gdzie każdy młody miał co chce. Pamiętam występy ludzi od nas - Zamar, Rogal, etc. W ogóle był rock, rap, reggae... Był Fisz, Jamal, a teraz ? No właśnie. Nie twierdzę, że spokojniejsze, jazzowe rytmy są złe. Wręcz przeciwnie, ale niech jakiś lepszy wykonawca/zespół to robi. Poza tym Jelenia Góra to grono całkiem dobrych wykonawców - mamy raperów, mniejsze "bandy" rockowe, Leniwce :p Mamy też np. Jelonka Brass Band, których serdecznie polecam ;)
~twarda 25-04-2010 21:59
lipaaaaaaaa
~Zbigniew Leszek 26-04-2010 4:44
23 maja II Rowerowa Parada Retro i Osobliwości początek parady w Jeleniej Górze godz.11 plac Ratuszowy - zakończenie w Cieplicach w Parku Norweskim zapowiedzieli się Czesi na oryginalnych BICYKLACH - zapraszam w wspaniałej zabawy RETRO
teessi 26-04-2010 6:32
Być może poprzedni organizatorzy dysponowali o wiele większym budżetem który im przyznawało Miasto na Wiosnę Cieplicką. Ciekawe jakimi środkami na zapraszanie gwiazd dysponuje Przystań Cieplicka? Występ Pudelsów czy Brathanków trochę kosztował. Gwiazdy sobie liczą za występ... Aby wystąpiły bez dotacji z Miasta, to imprezy musiałyby być biletowane... Jednak... serwowanie ciągle smut spod znaku piosenki poetyckiej naprawdę może się przejeść nie tylko młodzieży.
tracęgruntpodstopami 26-04-2010 8:00
"teessi" zależy co to za poezja, kto ją wykonuje. Jakby przyjechał np. Turnau, to nie byłoby źle :D
Maaagda 26-04-2010 14:46
zgadzam sie z funky ; kiedyś wiosna cieplicka była świetna. od razu bylo widac ze jest wiosna, pełno kwiatów stoisk, koncerty itp. gwiazdy wieczoru typu Sidney Polak, Maryla Rodowicz etc. no bajka. a teraz to nawet nie widac ze to jest wiosna cieplicka. szkoda bo kiedys nasze miasto tetniło życiem. Żeby wystep kabaretu odbywał sie w Politechnice i kosztował 30zł? Absurd. Pamietam kiedys przyjechało do nas kilka kabaretów występowali na dużej scenie na Placu piastowskim. i jakos mozna było to zorganizowac. a teraz sie poprostu komuś nie chce. Szkoda.
tracęgruntpodstopami 26-04-2010 17:55
Pozostaje mieć nadzieję, że to się jeszcze zmieni.
~funky 26-04-2010 18:09
To nie jest kwestia pieniędzy. Nikt mi nie wmówi, że Lwówek Śląski ma więcej pieniędzy na kulturę i rozrywkę od Jeleniej Góry. Wymyślili sobie Agatowe Lato i jakoś potrafili rozkręcić tą imprezę. Z roku na rok jest coraz lepiej. W ciągu trzech dni mamy 3 koncerty największych gwiazd polskiej sceny i to nie takich jedno sezonowych. T.Love, Kult, Hey, Wodecki, Myslovitz to nie tandeta pokroju Dody czy Feela. Oprócz tego występują mniej znane, ale bardzo fajne zespoły. Dzieję się tak, bo tam temat podejmują ludzie, którzy zjedli zęby na organizacji imprez. Nie wystarczy być artystą żeby przygotować dobre widowisko artystyczne, pozyskać na to fundusze, sponsorów, ogarnąć sprawy techniczne i logistyczne. Pani Marciniak najzwyczajniej w świecie się na tym nie zna, co niejednokrotnie udowodniła. Nie wie czego chcą ludzie, a nawet gdyby wiedziała, to nie potrafi tego zrealizować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Genius loci – Salon Biznesu i Kultury

Barbórkowa feta

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%